lijk stil gelegd en heeft de gemeente het Water schap gemaand een aanlegvergunning aan te vra gen. Ondanks het feit dat deze aanvraag niet naar behoren was ingediend en dus niet geldig was, heeft men het werk ter plaatse toch afgemaakt. Helaas trad de gemeente hiertegen niet op en is de situatie nu zo dat naast een aanlegvergunning nu ook een wijziging van het bestemmingsplan aan gevraagd zal worden voor de bouw van een materi- alenloods in dat gebied. Het is voor ons een onver teerbare zaak dat het Waterschap zo onverstoor baar verder gaat. Helaas heeft ook Staatsbosbe heer zich in dit geval niet al te deskundig en ge- biedskundig gedragen, door - zij het met weinig voorkennis van de plannen van het Waterschap - met deze ingreep accoord te gaan. Daar wij van mening zijn, dat een andere aanpak heel goed mogelijk zou zijn geweest, stellen wij ons alsnog op het standpunt dat de veroorzaakte schade zoveel mogelijk teniet gedaan dient te worden. De laatste informatie is, dat het Waterschap, sa men met de gemeente Oost-Flakkee, Staatsbosbe heer, de RVK-commissie zullen gaan bekijken hoe een en ander teruggedraaid kan worden. Rietput Heerendijk De rietput aan de Heerendijk had het reeds hard te verduren, doordat de uitwatering van een aan grenzende polder door het rietputje gepland was. Op de RVK-kaart van tijdens de stemming was niet goed te zien hoe dit in zijn werk zou gaan. Onze verwachting was toen dat dit zou geschieden met een duiker. Bij de uitvoering blijkt echter dat men de voorkeur gaf aan een afwateringssloot (incl. taluds 19 m breed!). Door tijdig, via onze vertegenwoordiger in de RVK-commissie, de heer Huisman, aan de bel te trekken is van dit plan een heroverweging gemaakt en bleek de aanleg van een duiker toch niet duurder te zijn dan de aanleg (en het onderhoud later) van een sloot. Inmiddels is de duiker aangelegd en herstelt zich de rietvegetatie redelijk. De flexibiliteit van de RVK-commissie en van het Waterschap wordt in dit geval zeker op prijs gesteld. Maar het blijkt eens te meer dat je als individu of als vereniging zeer attent moet zijn op alles wat er in de je omge ving gebeurt. Daartoe zouden we, overigens, ook best meer mensen willen inschakelen. Wie meldt zich? Landinrichting Ouddorp-west De Landinrichtingscommissie Ouddorp-west is 97

Sterna | 1987 | | pagina 27