De broedvogels van Schouwen-Duiveland in 1988 Vogelwerkgroep Schouwen-Duiveland 1988 heeft over het algemeen een goed seizoen gebracht voor de broedvogels op Schouwen-Duiveland. Met name in het duingebied vielen een aantal leuke zaken te constateren, al waren er ook minder plezieri ge ontwikkelingen. Omdat ons eiland dit jaar aan de beurt was in het broedvogel-inventarisatieprojekt van de Provinciale Planologische Dienst is er extra veel geïnventariseerd. In nog te verschijnen rapporten van de VWG en de PPD zal uitgebreid op het broedseizoen '88 worden ingegaan; nu voor de Sterna-lezer alvast wat aar dige krenten uit de pap. Duingebied Het vochtiger worden van het duingebied begint ook voor de vogelwereld gevolgen te krijgen. Met name in het Zeepe, waar o.a. 3-4 territoria Do- daars, 10-11 terr. Slobeend en 2 terr. Waterral ge signaleerd werden, was dit te merken. Bij een van de recent (weer) ontstane plasjes hield zich ook een tijdje een broedverdachte Smient op. Het beeld van het volledig onder water staand berken- bos in het Zeepe doet denken aan de fraaie verha len van de duinen van vroeger. Tureluur en Grutto werden in het Zeepe tot ver in het voorjaar gezien; misschien volgend jaar weer broedgevallen van de ze soorten? Andere soorten die zich tijdens het broedseizoen in het Zeepe/Slotbos ophielden wa ren Blauwe Reiger en Buizerd (baltsend paartje waargenomen). Als dit zo doorgaat staat een ver dere verrijking van onze duin-avifauna voor de deur! Minder florissant is het gesteld met een aan tal grondbroeders. De achteruitgang van de Tapuit lijkt gestaag verder te gaan: in het gehele Bos- wachterij/Meeuwenduinen-gebied werden slechts 1-2 territoria aangetroffen. Dat is weieens anders geweest! Van een andere bekende holenbroeder, de Bergeend, werden in het duingebied in 1988 onge- Veldleeuwerik - de 'nachtegaal' van het Schouwse platteland, ook hier kan men het zonder walkman stellen! Foto: Henk Harmsen.

Sterna | 1989 | | pagina 11