Agenda Werkgroep Planologie op Schouwen-Duiveland Goeree Overflakkee 4 mei (Hemelvaartsdag) Vroege vogels wandeling, tevens geluiden excursie in en rond de Bokke- polder. Start ingang parkeerterrein, Kwade Hoek. Aanvang 6.00 uur. 17 juni Excursie in de Hoeksewaard, naar de Essenplaat en de Oude Maas in samenwerking met de vereniging aldaar. Bij de start vanaf het clubgebouw te Numansdorp kan men kiezen uit een morgen en/of een middag excursie. Verzamelen om 7.30 uur bij de bus halte aan de Schaapsweg. 23 november Dia-lezing in de aula van de Landbouwschool te Sommelsdijk. Onderwerp: De vier jaargetijden rond het Haringvliet, door de heer van Nieuwaal. Aanvang 20.00 uur. De laatste jaren neemt het kritisch volgen van pla nologische beslissingen die door de verschillende overheden genomen worden, een steeds belangrij ker plaats in in het werk van de Natuur- en Vogel wacht. Tot nu toe werd al het werk dat dit met zich meebrengt, gedaan door een aantal bestuursleden van de vereniging. Het lijkt echter zinvol, dat meer mensen binnen de vereniging zich hiermee bezig gaan houden. Daarom willen enkele leden probe ren om een Planologie-werkgroep op te richten. Binnen deze werkgroep kunnen leden, die al be kend zijn met de materie, hun bevindingen aan an deren overdragen. Het is de bedoeling dat de werk groep op den duur een belangrijke assisterende taak voor het bestuur kan verrichten. Bent u geïnteresseerd in het meedraaien in een Planologie-werkgroep; neem dan s.v.p. contact op met de secretaris van de NVW, Cor Berrevoets. Bij voldoende belangstelling zal de Zeeuwse Milieu federatie een korte planologie-cursus in Zierikzee verzorgen. Een goed begin voor zo'n nieuwe werkgroep! De afgelopen winter was er sprake van een bescheiden pestvogelinvasie in Nederland. Zowel van Schouwen als van Goe ree kwamen enkele waarnemingen van deze mooie vogels. Foto: Henk Harmsen.

Sterna | 1989 | | pagina 35