o Fig. 1: Laatvlieger (en grenzen onderzocht gebied) Fig. 2: Gewone Dwergvleermuis Kursus natuur- en milieu edukatie medewerker/ster Onder deze titel gaat in januari een kursus van start voor de Bevelanden en Schouwen. In deze kursus worden vrijwilligers opgeleid voor allerlei taken op het gebied van de natuur en milieu edukatie. In het verleden stond deze kursus bekend als natuur- gidsenkursus. De verandering van naam typeert de in houdelijke vernieuwing van de kursus: meer aandacht voor milieu, en meer aandacht voor edukatieve werk vormen. De kursus wordt georganiseerd door de edukatieve werkgroep van de KNNV Bevelanden en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Een enthousiast do cententeam staat klaar om de kursus vorm te geven. Een organisatiegroep is druk in de weer om de kursus en de kursisten goed te begeleiden. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij na afloop van de kursus binnen een KNVV Bevelanden en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland activiteiten ontplooien op het gebied van de natuur- en milieu edu katie. Het maximaal aantal deelnemers is 25 personen. Mochten zich meer mensen aanmelden dan vindt een se- lektie plaats. De kursus start eind januari 1990, en wordt in juni 1991 afgesloten. In totaal zijn 32 lessen en een 15 tal ex cursies gepland. Zelfwerkzaamheid, en zelf ontdekken staan hoog genoteerd in het kursusprogramma. Er wordt nogal wat van de deelnemers gevraagd, maar er wordt ook veel geboden: kortom een prima kursus voor mensen die daadwerkelijk wat willen doen aan natuur- en milieu edukatie, een leuke groep mensen, een aktieve leervorm, veel voldoening, en op het eind een IVN diploma natuurgids. Inlichtingen en aanmeldingen: Jan Wolfert, Oostsingel 134, 4461 KG Goes, 01100-28658. Kiek Zwager, Boterlaan 41, 4484 RB Kortgene, 01108-1575. Rita de Ligt, Hoofdpoortstraat 36, 4301 AV Zierikzee, 01110-12320. 75

Sterna | 1989 | | pagina 13