Tabel:* Soorten, die opgedregd zijn op 2-9-1989 van 30 meter diepte uit het gat voor de Flauwersinlaag op de „Kor en Bot"-tocht. Sponzen Halichondria panicea - Broodspons Leucosolenia botryoides - Witte buisjesspons Scypha ciliata - Zakspons Hydrópoliepen Bougainvillea ramosa - Haarpijpje (op Spinkrab) Calicella syringa - Sorbetbekertjes (op andere poliepen) Clytia hemisphaerica - Kleine klokpoliep Eudendrium cf ramosum - Zeeboompje (alleen dode kolonies): Halecium halecinum - Haringgraat Obelia bidentata Obelia dichotoma s.I. - Zeedraad Sertularia cupressina - Zeemos Tubularia larynx - Gorgelpijp Kwallen Rhizosloma octopus - Zeepaddestoel Anemonen Diadumene cincta - Baksteenanemoon Metridium senile - Zeeanjelier Sagartiogeton undatus - Weduweroos Weekdieren Acanthodoris pilosa - Egelslak Barnea Candida - Witte boormossel (in veen) Buccinum undatum - Wulk (honderden) Ensis americanus - Amerikaanse zwaardschede Zeepokken c.s. Balanus balanoides - Gewone zeepok Balanus crenatus - Gekerfde zeepok Sacculina carcini - Krabbezakje (op strandkrab) Verruca stroemia - Ritspok Krabben, kreeften en garnalen Cancer pagurus - Noordzeekrab (tientallen) Carcinus maenas - Strandkrab (honderden) Homarus gammarus Zeekreeft (enkele) Crangon crangon - Gewone garnaal Hyas araneus - Spinkrab (tientallen) Liocarcinus holsatus - Gewone zwemkrab (honderden) Liocarcinus puber - Fluwelen zwemkrab (enkele) Pandalina brevirostris (een ex) Pandalus montagui (enkele) Zeespinnen Pycnogonum littorale - Michelinmannetje (enkele) Michelinmannetje Mosdiertjes Bicellariella ciliata Bugula spec. Electra pilosa Scrupocellaria scruposa Stekelhuidigen Asterias rubens - Zeester (honderden) Echinocardium oordatum - Hartegel (tientallen) Ophiothix fragilis - Brokkelster (miljoenen) Ophiura texturata - Slangster (honderden) Psammechinus miliaris - Zeeappel (honderden) Zakpijpen Dendrodoa grossularia - Zeebes Vissen Agonus cataphractus - Harnasmannetje Myoxocephalus scorpius - Zeedonderpad Platychthys flesus - Bot Pleuronectes platessa - Schol Solea solea - Tong Trisopterus luscus - Steenbolk. Een uitstekend boekje voor determinatie en informatie over het voorkomen van het dierlijk onderwaterleven langs de Nederlandse kust is „Het Zeeboek" van de Jeugdbondsuitgeverij. 77

Sterna | 1989 | | pagina 15