Landinrichting Ouddorp-West (4) Kreek in polder Nieuwenoord. Dia: Krijn Tanis stand van zaken najaar 1989 W. Visser Na ruim 2 jaar en 13 commissievergaderingen is nu bijna het stadium van het schetsontwerp bereikt. Daarom lijkt het zinvol eens terug te blikken en een overzicht te geven van de wijze waarop een en ander tot stand is gekomen. In de 6e vergadering werd een analyse gepresen teerd van de knelpunten die voortvloeien uit de af zonderlijke inrichtingswensen van de deeladvie- zen. Voorts werd een overzicht gegeven van de vragen die op hydrologisch gebied leefden en van grote invloed konden zijn op de inrichtings (on)mogelijkheden. Met behulp van een rekenpro gramma werd een eerste toedelingsonderzoek uit gevoerd en het BBL kocht ca. 30 ha grond aan langs de Zuidweg. Deze grond wordt telkens voor 1 jaar verpacht tot aan de uitvoering. Aan de hand van de analyse van de knelpunten werd vervolgens een voorstel gedaan voor een aan tal inrichtingsvarianten en alternatieven voor het schetsontwerp. De belangrijkste knelpunten wa ren: - de aanleg van boselementen - de reservaatvorming - de zoetwatervoorziening Een terugblik De eerste 5 vergaderingen waren gewijd aan de presentatie en toelichting van de 4 deeladviezen nl.: - landbouwstructuuradvies - advies landschapsbouw - advies van de natuurwetenschappelijke commissie - advies openluchtrecreatie Daarnaast werd tevens ingegaan op andere van belang zijnde zaken en organisaties, zoals de rege ling onderhoud landschapselementen (ROL), het bureau beheer landbouwgronden (BBL) en het landschapsbeleidsplan van de gemeente Goederee de. Deze periode werd voornamelijk gekenmerkt door het verstrekken van informatie. Van echte in houdelijke discussie binnen de commissie was nauwelijks sprake. 84

Sterna | 1989 | | pagina 22