Aktiviteiten Goeree-Overfiakkee 10 jaar De vereniging voor natuur- en landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee bestond afgelopen zomer 10 jaar. Het is een jonge, levendige vereni ging met diverse aktiviteiten. Zoals bij veel verenigingen blijft er behoefte be staan aan aktieve leden. Er zijn diverse werkgroe pen waarbij u van harte welkom bent. Met name wil ik noemen, de afd. planologie en beroep schriften. Planologisch maakt het eiland een turbulente tijd door. Denkt u maar aan de ruilverkavelingen die in uitvoering zijn, de ontwikkelingen rond en in de Grevelingen, het Krammer-Volkerak en het Haringvliet. De aantasting van het milieu en de natuurwaarden is hierbij in het geding. Daar waar het mogelijk is, heeft de vereniging inspraak en volgt de ontwikkelingen met kritische instelling. De werkgroep zoekt mensen die mee willen den ken en beslissen over wat er in onze omgeving gaande is, met name op het gebied van milieu en landschap. Neem eens kontakt op en laat u zich informeren. Ter gelegenheid van het lustrum is een aantal aktiviteiten georganiseerd. Hiervoor was ruime be langstelling. Fotowedstrijd Op de fotowedstrijd kwamen 93 inzendingen. Deze werden door een deskundige jury beoor deeld. Hier volgt de uitslag: Categorie landschap le prijs: Korenveld na onweersbui B. Stuurman, Middelharnis 2e prijs: Haven Stad a/h Haringvliet B. Stuurman, Middelharnis 3e prijs: Polder bij Melissant mevr. Ris, Middelharnis Eervolle vermelding S. Keiler-Gloor, Brielle W. J. Weeda, Melissant Categorie flora le prijs: Fluitekruid K. de Weijer, Voorburg 2e prijs: Lisdodde in ijs Tanis, Goedereede 3e prijs: Rietorchis A. v. d. Berge, Dirksland Eervolle vermelding M. Huisman, Dirksland K. de Weijer, Voorburg Categorie fauna le prijs: Libel K. van 't Zelfde 2e prijs: Kwal K. de Weijer, Voorburg 3e prijs: Rotganzen bij Goedereede M. Mees, Rotterdam Eervolle vermelding A. Braber, Ouddorp Een gedeelte van de foto's zal vanaf 5 februari 1990 in de bibliotheek van Middelharnis te bezich tigen zijn. Boekje „Bokkepolder" Ter gelegenheid van het lustrum is door de ver eniging een boekje uitgegeven:

Sterna | 1989 | | pagina 30