Burgemeester Van Velzen van Goedereede ontvangt het eerste exemplaar uit handen van voorzitter Sam van Driel. Foto: Anton Tromper Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder" De burgemeester van de gem. Goedereede, dhr. G. v. Velzen, kreeg het eerste exemplaar uitge reikt. Het boekje telt 40 pagina's en is geïl lustreerd met tekeningen en foto's. Verschillende auteurs hebben meegewerkt aan de totstandko ming hiervan, samen geven ze een goede beschrij ving van deze mooie polder op Goeree. Het boekje is het lezen waard en goed te gebrui ken als handleiding bij een bezoek. Meer informatie over deze uitgave vindt u el ders in dit nummer. Sam van Driel Aktiviteiten Vereniging voor Natuur en Landschapbescherming Onderstaand zijn de geplande aktiviteiten voor 1989 en 1990. In de volgende Sterna zullen de data weer wor den geaktualiseerd. Belangrijke data zoals lezingen, ex cursies en terreinbeheer zullen ook via de krant bekend worden gemaakt. Bij twijfel altijd even bellen naar een van de coördinatoren. 4 januari Vergadering bestuur en coördinatoren 13 januari Ganzen teldag 16 januari Vogelwerkgroep vergadering 27 januari Aktiedag terreinbeheer Ouddorp 1 februari Vergadering bestuur en coördinatoren 17 februari Ganzen teldag 24 februari Aktiedag terreinbeheer Ouddorp 1 maart Vergadering bestuur en coördinatoren 17 maart Ganzen teldag 22 maart Ledenvergadering en lezing 31 maart Aktiedag terreinbeheer Wilgen aanplanten 1 april Start broedvogel inventarisatie 5 april Vergadering bestuur en coördinatoren 9 april Start inventarisatie plantenwerkgroep buiten 3 mei Vergadering bestuur en coördinatoren 24 mei Vroege vogels wandeling 6.00 uur Goede reede (geluiden excursie). De plantenwerkgroep determineert elke eerste en vier de maandagavond van de maand. Op deze avonden wor den dan voornamelijk gedroogde planten gedetermi neerd. De buitenaktiviteiten zijn steeds op maandag avond, te beginnen op 9 april 1990. De plaats en tijd is bekend bij de coördinatoren van de plantenwerkgroep. De broedvogel-inventarisaties zijn steeds op wisselen de dagen en tijden. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij Krijn Tanis. Nestkasten. Sinds kort zijn er weer mezenkasten bij de vereniging in voorraad. Deze zijn af te halen of te bestel len bij Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp. De kosten zijn 12,50 per kast. Op verzoek kunnen ook andere kasten worden gemaakt. We geven u graag advies welke kast(en.) en waar u ze in uw tuin kunt ophangen. Uitgave. Nog steeds verkrijgbaar bij de penningmees ter het boekje „De Kreken van Oostflakkee" (mei 1980) en het boekje „De Krammer" (maart 1984). De kosten hiervan zijn 3,per stuk of 5,voor beide boekjes (excl. portokosten). U kunt deze boekjes alsnog in uw bezit krijgen door overmaking op onze postbankreke ning 2940138 (ƒ2,50 per boekje extra voor porto) of door deze bij de penningmeester af te halen. Van harte aanbevolen het boekje „Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder" uitgegeven tijdens het 10- jarig bestaan van de vereniging juni 1989. Af te halen bij bestuur en coördinatoren voor 5,Per post 7,50. 93

Sterna | 1989 | | pagina 31