Beheersaktiviteiten Goeree-Overflakkee 1989-1990 Kees van 'I Zelfde en Anton Tromper Belangstelling Terugkijkend naar het afgelopen jaar zien we dat de gemiddelde opkomst per aktiedag een lichte stijging laat zien. Landelijk blijkt dat de aktieda- gen voor terreinonderhoud steeds minder belang stelling genieten. Ook voor Goeree-Overflakkee moeten de koördinatoren alles in het werk stellen om voldoende mensen op het projekt te krijgen. Gelukkig lukt dit, misschien wel mede door het mooie weer op de aktiedagen tot nu toe. Toch zou den we graag zien dat de opkomst groter werd. Het aantal werkobjecten met achterstallig onderhoud neemt toe en de nieuw aangeplante wilgen komen in onderhoud. Met de huidige opkomst kunnen we er niets meer bij hebben, terwijl verschillende landschapselementen schreeuwen om onderhoud. Misschien iets voor u om zich bij een van de akti- viteiten aan te melden? Vanuit de vereniging wordt getracht de binding met de leden te verbeteren door verschillende ont moetingsavonden te beleggen. Hierdoor hopen we de leden meer bij de aktiviteiten van de vereniging te betrekken. De roep om een eigen ruimte wordt dan ook steeds luider. Winter De winteraktiviteiten zijn evenals vorig jaar zon der ongelukken verlopen. Voor een ieder was er evenals in de vorige jaren een ongevallen- en W.A.- verzekering afgesloten. Het griendonderhoud aan het Polderbos te Ouddorp is voortreffelijk verlopen. Afgelopen zo mer is er ruim 2 meter schot opgekomen! Samen met de vogelwerkgroep is er in het zand- depot bij Stellendam een wand voor Oeverzwalu wen gemaakt. Hiervoor werd 10 meter dijk met de hand afgegraven en voorzien van bouwstaalmat- ten. Met succes hebben verschillende Oeverzwalu wen hier gebroed. Wilgen werden niet massaal aangeplant, alleen beschadigde en niet aangeslagen wilgen van 1988 werden vervangen. Eén knotaktie, Krammerweg Ooltgensplaat, moest vanwege te geringe opkomst worden afge last. De overige knot- en onderhoudswerkzaamhe den zijn naar ieders tevredenheid verlopen. Het maken van een slaapplaats voor vleermui zen is verschoven naar dit jaar, dit in verband met de nog niet behandelde subsidie-aanvraag voor dit projekt. Zomer De aktiviteiten gelden evenals vorig jaar de Trambaan te Stellendam. Het mooie zomerweer gaf weinig problemen met het maai- en hooiwerk. Het grootste deel, evenals het maaien van de sloot kant, is door derden uitgevoerd. Dat verschillende planten veel „bekijks" hebben blijkt wel uit het feit dat er op een gegeven moment enkele honder den pollen uitgestoken waren. Van dit feit is pro cesverbaal opgemaakt. Gewerkte uren Nog enkele cijfers over 1989. Het aantal gewerk te aktiedagen bedroeg 5 (1988: 5). Een gemiddelde opkomst van 9 personen (1988: 7) per dag. De hoogste opkomst op een aktiedag was 14 personen (Ouddorp Polderbos). Het manuurtotaal voor 1989 is 202 uur (1988: 170) ofwel ruim 5Vi uur werk voor een persoon. Het werk door derden is hierin niet opgenomen, zij hebben ongeveer 30 uur voor ons gewerkt. Planning aktiviteiten 1990 De winteraktiviteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 tot 13.00 uur. De zomeraktiviteiten zijn qua tijdstip afhan kelijk van de weersgesteldheid. Maart - mei Wilgen aanplanten te Ouddorp Juli-september Maaien en hooien Trambaan te Stellendam. Najaar-winter 1990/1991 Sloot schoonmaken Trambaan. Nestgelegenheid voor vleermuizen te Goedereede. Onderhoud Krammerweg te Ooltgensplaat. Onderhoud Bunkerbos te Ouddorp. Onderhoud Polderbos te Ouddorp. Wilgen knotten op diverse kleine lokaties. Wilgen aanplanten. Liefhebbers voor de aktiviteiten kunnen zich aanmelden bij de koördinatoren. De definitieve data en plaats staan steeds in de aktiviteiten- 14

Sterna | 1990 | | pagina 16