Aktiviteiten Vereniging Natuur en Landsehapbescherming Goeree-Overflakkee Onderstaand zijn de geplande aktiviteiten voor 1990 en 1991. In de volgende Sterna zullen de data weer wor ded geaktualiseerd. Belangrijke data zoals lezingen, excursies en terreinbeheer zullen ook via de krant be kend worden gemaakt. Bij twijfel altijd even bellen naar een van de koördinatoren. 17 nov. Ganzenteldag 24 nov. Aktiedag terreinbeheer. Krammerweg Oolt- gensplaat, uitlopers weghakken. 6 dec. Vergadering bestuur en koördinatoren. 15 dec. Ganzenteldag 29 dec. Aktiedag terreinbeheer. Bunkerbos te Oud dorp. Onderhoud Elzenmeet. 3 jan. Vergadering bestuur en koördinatoren. 12 jan. Ganzenteldag. 17 jan. Vergadering vogelwerkgroep. 24 jan. Info-avond voor leden over de vereniging. 26 jan. Aktiedag terreinbeheer Poldersbos. Uitlopers weghakken en uitdunnen. 7 feb. Vergadering bestuur en koördinatoren. 16 feb. Ganzenteldag. 23 feb. Aktiedag terreinbeheer. 7 mrt. Vergadering bestuur en koördinatoren. 14 mrt. Ledenvergadering en lezing. 16 mrt. Ganzenteldag. 30 mrt. Aktiedag terreinbeheer. 1 apr. Start broedvogel-inventarisatie. 4 apr. Vergadering bestuur en koördinatoren. Plantenwerkgroep. De werkgroep determineert elke eerste en vierde maandagavond van de maand. Op de ze avonden worden voornamelijk gedroogde planten gedetermineerd. F.rg leerzaam! Inlichtingen en opge ven bij de koördinatoren. Vogelwerkgroep. Deze groep is het hele jaar erg aktief. In de maanden september tot en met maart worden de ganzen, waterwild en roofvogels geteld. Dit als onder deel van landelijke tellingen. In april staat de groep weer klaar voor de broedvogelinventarisaties. Een ie der die eens mee wil of er meer over wil weten kan hier over inlichtingen krijgen bij Krijn Tanis, Bijzondere waarneming gezien? Geef dit altijd door. Wat voor u niet bijzonder is, kan dat voor ons wel zijn! Terreinbeheer. Erg veel enthousiaste mensen kunnen we bij het terreinbeheer zeker nog gebruiken. Een za terdagmorgen in de maand bezig zijn met de natuur geeft een ieder een weldadig gevoel. De aktiedagen zijn steeds op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 tot 12.30 uur. Voor iedereen wordt er op deze dag een ongevallen- en W.A. verzekering afgesloten. De juiste plaats wordt altijd vermeld in de streekpers. Opgeven en inlichtingen bij de koördinatoren. Nestkasten. Sinds kort zijn er weer mezenkasten bij de vereniging in voorraad. Deze zijn af te halen of te be stellen bij Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp. De kosten zijn 12,50 per kast. Op verzoek kunnen ook andere kasten worden gemaakt. We geven u graag ad vies welke kast(en) en waar u in uw tuin kunt op hangen. Uitgaven. Nog steeds verkrijgbaar bij de penningmees ter het boekje ,,De Kreken van Oostflakkee" (mei 1980) en het boekje ,,De Krammer" (maart 1984). De kosten hiervan zijn ƒ3,- per stuk of 5,- voor beide boekjes (excl. portokosten). U kunt deze boekjes als nog in uw bezit krijgen door overmaking op onze post bankrekening 2940138 (f 2,50 per boekje extra voor porto) of door deze bij de penningmeester af te halen. Van harte aanbevolen het boekje „Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder", uitgegeven tijdens het 10- jarig bestaan van de vereniging juni 1989. Af te halen bij bestuur en koördinatoren voor f 5,-. Per post 7,50. Vrijwilligers gevraagd Zoals jullie gemerkt hebben is het al een tijdje stil rond de werkgroep Aktief Terreinbeheer. Na enige jaren aktief te zijn geweest op Schouwen- Duiveland liep het aantal vrijwilligers terug en ook de aktiviteit van de koördinator. Voor het ei land zou het goed zijn de werkgroep weer nieuw leven in te blazen. Er zijn een aantal kleine land schapselementen die al jaren door vrijwilligers zijn onderhouden. De kontinuïteit van dit onder houd wordt momenteel bedreigd door een gebrek aan vrijwilligers. Het is nu zo, dat vrijwilligers uit Zuid-Beveland en Walcheren komen om op Schouwen-Duiveland werk te verrichten, terwijl er op Zuid-Beveland al werk genoeg is. Het werk op Schouwen-Duiveland zou door Schouwse en Duivelandse vrijwilligers gedaan moeten en kunnen worden. Landschapselementen waar al enkele jaren aan gewerkt wordt zijn: de duinpannen van de Binnenverklikker en het Konijnencircus, waar de struikbegroeiing wordt verwijderd om een maaibeheer mogelijk te ma ken. Dit werk wordt in de wintermaanden verricht. de Zoeten Haard waar in aug./sept. wordt ge maaid en het maaisel wordt afgevoerd. de Rietdijk bij Zonnemaire die eveneens ge maaid wordt in sept./okt. Ook hier wordt het maaisel afgevoerd. de Zuiddijk bij Dreischor. Deze wordt twee maal per jaar gemaaid; in mei en oktober. Het maaisel wordt op hopen gegooid. 102

Sterna | 1990 | | pagina 40