Landinrichting Ouddorp-West (5) lijigiii «3-:;? fife .- 1 v ,t,jV\l Een kleinschalige zandwallengebied in agrarisch gebruik. Dia: Krijn Tanis. W. Visser Streekplan De laatste tijd zijn er een aantal belangrijke ont wikkelingen geweest. Rond de jaarwisseling is het nieuwe streekplan Zuid-Holland zuid vastgesteld. In dit plan wordt een streefverhouding genoemd tussen natuur en landbouw van 1 3 in de strand- polders. Als de landbouw de grond op den duur niet kan vasthouden wordt een groei naar een ver houding van 1 1 en verder niet uitgesloten. Een funktiewijziging dient alleen richting natuur te gaan. Verder wordt vastgehouden aan het behoud en versterken van de natuurwaarden in het zand wallengebied en de Preekhilpolder middels de re latienota. Dit was al een bekend gegeven. Dit streekplan is richtinggevend omdat het uiteindelij ke landinrichtingsplan door Gedeputeerde Staten wordt vastgesteld. Schetsontwerp Bijna tegelijk met het streekplan is het schets ontwerp van de landinrichtingscommissie gereed gekomen. Dit schetsontwerp bevat een globale be schrijving van het gebied en geeft drie varianten voor de planvorming. Deze drie varianten verschil len met name in de oppervlakten landbouwgrond en het voor de natuur gereserveerde gedeelte. Tabel 1. Funktie-indeling van het gebied in ha bij de de verschillende varianten. Funktie Huidige situatie Variant I Variant II Variant III Cultuurgrond 880 745 725 600 Bebouwing, wegen 265 250 255 265 Natuur 65 185 165 305 Bos 30 65 40 Inhoudelijk verschillen de varianten onder an dere op het gebied van de bosaanleg. Zo is in va riant II een belangrijke plaats ingeruimd voor de bosaanleg in het zandwallengebied. In variant I ligt de nadruk meer op behoud en ontwikkeling van b.v. droge schrale graslanden in het zandwal lengebied. In de strandpolders ligt het accent gaande van I naar III op een toenemende mate van natuuront wikkeling. Bij variant I blijft dit beperkt tot smal le randen langs de duinen en de kreken. Bij variant 11

Sterna | 1991 | | pagina 11