Alsnog bedankt Waterschap! Ze zijn op weg naar het zuiden. De boerenzwa luwen hebben onze streken weer verruild voor hun winterkwartieren in Afrika. We moeten nu weer een tijdje zonder ze en hopen maar dat ze volgend voorjaar weer in flinke getale terugkeren. Om op nieuw op onze eilanden voor hun broed te zorgen in schuren en gebouwen. Dat geldt ook voor de zwaluwen die elk jaar nestelen in de grote caisson in de ringdijk van Schelphoek. Dit monument, dat herinnert aan de moeilijke sluiting van het grote inbraakgat in de polder Schouwen in 1953, heeft aan de bovenzijde veel invliegopeningen waarvan de vogels al jaren dankbaar gebruik maken. De gemeente Westerschouwen heeft bij haar re creatieve inspanningen om het gebied van Schelp- hoek opnieuw in te richten ook haar oog op de caisson laten vallen. Het monument moest toe gankelijk voor het publiek, daarom mocht het na tuurlijk niet zo gevaarlijk vol gaten blijven liggen. Om die reden werd het waterschap onder andere gevraagd de gaten van de caisson af te dekken met betonplaten. De zwaluwen hadden toen nog volop jongen en het in- en uitzwieren van de oude vogels bleef ge lukkig niet onopgemerkt. Een ambtenaar van Staatsbosbeheer werd gewaarschuwd, die op zijn beurt bij het waterschap aan de bel trok. Resul taat: een aantal gaten bleef open zodat de zwalu wen hun kroost hebben kunnen grootbrengen. Bo vendien zullen dankzij de inspanningen van de mensen van de technische dienst van het water schap voorzieningen voor de vogels worden aange bracht. De caisson zal dus in de komende zomer niet alleen toegankelijk zijn voor het publiek maar ook voor de zwaluwen. Alsnog bedankt water schap, mede namens de zwaluwen van Schelp- hoek! Redactie 65

Sterna | 1991 | | pagina 3