Oproepen, mededelingen Boottocht Natuur- en Volgelwacht Schouwen-Duiveland Wie heeft voor de bibliotheek De paddestoelen van Schouwen-Duiveland Gegevens „kantjesjacht" gevraagd ken en platen, bij het beheer van drooggevallen gronden in Grevelingen, Krammer-Volkerak, Zoommeer en Mar- kiezaat, bij het waterbeheer in Grevelingen en Veerse Meer, bij het sluiten van de jacht in Saeftinghe enz. enz. Het is dan ook te hopen dat de diverse overheden geld, mankracht, tijd en boten beschikbaar zullen blijven stel len, ook in het noordelijk Deltagebied, om ontwikkelin gen in de vogelstand op de voet te volgen en ten alle tijde actuele gegevens beschikbaar te blijven hebben. Het valt te hopen dat particuliere tellers ook in de toekomst aan de slag blijven. Want er staat inderdaad veel op het spel. Op 8 februari 1992 houden we een excursie op de Gre velingen met de „KARIN". Vertrek om 13.30 uur vanaf de oude haven van Scharendijke. De tocht zal twee en een half uur duren. Kosten 10 per persoon. Er is plaats voor ongeveer 50 personen. Aanmelding door overmaking op de postgiro rekening no. 59368 ten name van de Natuur- en Vogelwacht te Zie- rikzee. Als er meer aanmeldingen binnen komen is de volgorde van binnenkomst bepalend. Indien er echter voldoende méér aanmeldingen zou den zijn, is er waarschijnlijk een mogelijkheid een twee de vaart in te lassen op de zelfde dag van 10.30 tot één uur. Daar dit geval zich kan voordoen is het gewenst dat u bij uw aanmelding opgeeft of u eventueel voorkeur hebt voor de ochtend- of voor de middagexcursie. Indien u geen nader bericht krijgt houdt dit automatisch in dat verwacht wordt dat u vóór half twee aan boord van de „Karin" bent, ook al zou u voorkeur uitgespro ken hebben voor de ochtendexcursie. nog losse nummers of complete jaargangen van Het Vo geljaar (vanaf 1983 tot nu), Waddenbulletin (idem), Na- tura (idem), De Levende Natuur (idem), Duin (vanaf 1986), Mens -en Natuur (vanaf 1987). Speciaal gezocht Sterna 1989 nr. 1 en Duin 1982 nr. 1. R. ten Kate Lange Blokweg 34, Zierikzee Telefoon 01110-12065 Literatuur beheerscommissie krammer-volkerak. i989. vi sie op het beheer van de drooggevallen gronden en ondiepwater- gebieden in het Krammer-Volkerak, de Eendracht en het Zoom meer in het kader van de Natuurbeschermingswet. Rapport. mostert, k„ l. a. adriaanse, p. l. meininger p. M. MEIRE. 1990. Vogelconcentraties en vogelbewegingen in Zeeland. Rijkswaterstaat Directie Zeeland, Rijkswaterstaat Dienst Getijdewateren, Rijksuniversiteit Gent. Middel burg/Gent. OUWENEEL, G. L. 1991. De Ventjagersplaten en het nut of onnut van vogeltellingen. Sterna 36: 76-79. Peter L. Meininger, Rijkswaterstaat Dienst Getijdewate ren, Postbus 8039, 4330 AK Middelburg. Onder bovenvermelde titel is een (KNNV?) rapport verschenen van de hand van dhr. W. D. J. Kuijs. Het rap port bestaat hoofdzakelijk uit lijsten met de per gebied aangetroffen soorten (alleen Latijnse namen vermeld). Deze soortlij sten worden voorafgegaan door een be knopte beschrijving van het gebied, enige gegevens over het beheer en de inventarisatiedata (veelal in '89 en '90). Naast de soortnaam werd zoveel mogelijk het substraat vermeld waarop de paddestoel werd aangetroffen. Geïn ventariseerd werd ondermeer: het overgrote deel van de Kop van Schouwen, krekengebied bij Schelphoek, Ouwerkerk en Dijkwater, bossen bij Schuddebeurs, Slin- gerbos Zierikzee enz. Totaal werden 781 soorten macro fungi aangetroffen, een aantal dat ongetwijfeld nog ho ger uitgevallen zou zijn als het in '89 en '90 niet zo droog geweest was. Wie in dit rapport geïnteresseerd is kan kontakt opne men met Rykel ten Kate, Lange Blokweg 34, 4301 NZ Zierikzee. Tel. 01110-12065. Vogelbescherming is een project gestart dat tot doel heeft gegevens te verzamelen over de kantjesjacht op ganzen. Onder „kantjesjacht" wordt verstaan jacht op ganzen aan de rand van reservaten, beheersgebieden en in de nabijheid van ganzenslaapplaatsen. Juist aan de rand van terreinen waar de ganzen zich veilig wanen, vormen ze een gemakkelijke prooi. Ook jacht op ganzen Inzending kopij voor Sterna nummer 1 tot 15 maart. Inzendingen dienen getypt, danwel in goed leesbaar handschrift uitgevoerd te zijn. Grafieken en tabellen liefst zo eenvoudig mogelijk of direct reproduceerbaar, in duidelijk zwart/wit, evenals bijgevoegde tekeningen en kaartmateriaal. 110

Sterna | 1991 | | pagina 24