Aktiviteiten Vereniging Natuur en Landschapbescherming Goeree-Overflakkee Jubileumnummer Zêêlieven Onderstaand vindt u de geplande aktiviteiten voor 1991 en 1992. In de volgende Sterna zullen de data weer worden geaktualiseerd. Belangrijke data zoals le zingen, excursies en terreinbeheer zullen ook via de krant bekend worden gemaakt. Bij twijfel altijd even bellen naar één van de koördinatoren. 23 jan. Kontaktavond nieuwe leden in het Diekhuus te Middelharnis, aanvang 19.30 uur. 25 jan. Aktiedag terreinbeheer te Ouddorp - Hotel Duinzicht. 6 feb. Vergadering bestuur en koördinatoren. 15 feb. Ganzentelling. 29 feb. Aktiedag terreinbeheer te Ouddorp - Wilgen knotten (diverse lokaties). 5 mrt. Vergadering bestuur en koördinatoren. 10 mrt. Ledenvergadering met lezing in de Landbouw school te Sommelsdijk, aanvang 19.30 uur. 14 mrt. Ganzentelling. 28 mrt. Aktiedag terreinbeheer. 1 apr. Start broedvogel inventarisaties door vogel werkgroep. 1 apr. Start buiteninventarisatie plantenwerkgroep. 2 apr. Vergadering bestuur en koördinatoren. 7 mei Vergadering bestuur en koördinatoren. Plantenwerkgroep. De werkgroep determineert vanaf oktober elke eerste en vierde maandagavond van de maand. Op deze avonden worden voornamelijk ge droogde planten gedetermineerd. Erg leerzaam! Deze avonden zijn ook bedoeld voor nieuwe Floron- medewerkers/sters. Op een eenvoudige wijze wordt u geleerd hoe te determineren. Inlichtingen en opgeven bij de koördinatoren. Vanaf 1 april starten de buitenin ventarisaties weer. Steeds in verschillende gebieden. Vogelwerkgroep. Deze groep is het hele jaar erg aktief. In de maanden september tot en met maart worden de ganzen, waterwild en roofvogels geteld. Dit als onder deel van landelijke tellingen. Bijzondere waarneming gedaan? Geef dit altijd door. Wat voor u niet bijzonder is, kan dat voor ons wel zijn. Vanaf 1 april beginnen de broedvogelinventarisaties weer. Zin om een keer mee te gaan? Neem dan kontakt op met Krijn Tanis. Terreinbeheer. Erg veel enthousiaste mensen kunnen we bij het terreinbeheer zeker nog gebruiken. Eén za terdagmorgen in de maand bezig zijn met de natuur geeft een ieder een weldadig gevoel. De aktiedagen zijn steeds op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 tot 12.30 uur. Voor iedereen wordt er op deze dag een ongevallen- en W.A. verzekering afgesloten. De juiste plaats wordt altijd vermeld in de streekpers. Opgeven en inlichtingen bij de koördinatoren. Nestkasten. Sinds kort zijn er weer mezenkasten bij de vereniging in voorraad. Deze zijn af te halen of te be stellen bij Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp. De kosten zijn 12,50 per kast. Op verzoek kunnen ook andere kasten worden gemaakt. We geven u graag ad vies welke kast(en) en waar u deze in de tuin kunt op hangen. Uitgave. Nog steeds verkrijgbaar bij de penningmees ter het boekje „De Kreken van Oostflakkee" (mei 1980) en het boekje „De Krammer" (maart 1984). De kosten hiervan zijn 3,- per stuk of 5,- voor beide boekjes (excl. portokosten). U kunt deze boekjes als nog in uw bezit krijgen door overmaking op onze post bankrekening 2940138 2,50 per boekje extra voor porto) of door deze bij de penningmeester af te halen. Van harte aanbevolen het boekje „Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder", uitgegeven tijdens het 10- jarig bestaan van de vereniging juni 1989. Af te halen bij bestuur en koördinatoren voor 5,-. Per post 7,50. die bijvoorbeeld tegen de harde wind in laag over het wa ter aankomen en dan vanaf de kruin van een dijk onder vuur worden genomen kan onder bepaalde voorwaarden als kantjesjacht worden aangemerkt, speciaal als dat ge beurt in de nabijheid van een slaapplaats van ganzen. Staatssecretaris Gabor is bereid tegen dergelijke vormen van jacht maatregelen te treffen, mits voldoende en slui tende informatie voorhanden komt. Ook wil Vogelbe scherming graag informatie ontvangen over aantallen ganzenschiethutten in voedselterreinen. Rita van de Tempel, medewerkster van Vogelbescher ming zamelt de informatie in. Het is de bedoeling dat bij de behandeling van de Ganzennota in de loop van 1992 deze informatie zal worden gebruikt. Daarom is het van belang dat direct na afloop van het jachtseizoen de ver zamelde gegevens worden ingezonden naar Vogelbe scherming, t.a.v. R. van de Tempel, Driebergseweg 16c, 3708 JB Zeist. De Vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht be sloot ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in 1990 tot een jubileumuitgave van het mededelingenblad „Zêêlie ven". Met de nodige vertraging, zodat alvast het 12'A- jarig bestaan gevierd wordt, is deze uitgave in de afgelo pen decembermaand verschenen. Het extra dikke nummer bevat een terugblik op de re cente historie van de vogelwerkgroep en biedt voorts ar tikelen over veranderingen in de broedvogelstand van het Zeepe (1960-1990), de Kerkuil en de Huiszwaluw op Schouwen-Duiveland, (Rot)ganzengekte en acht jaar strandtellingen van gestrande vogels van Neeltje Jans tot en met Goeree. Wie in dit nummer geïnteresseerd is kan kontakt opne men met: Ted Sluijter, Repel 7, 4328 CG Burgh- Haamstede. Tel. 01115-3014. 111

Sterna | 1991 | | pagina 25