Agenda Schouwen-Duiveland 25 januari Ganzenexcursie, deze ochtend o.l.v. Ted Sluijter. Verzamelen bij parkeerplaats Heerenkeet. Vertrek om 9.30 uur. 8 februari Boottocht over de Grevelingen (zie blz. 110). 14 februari Dialezing over opvang van olievogels in de Perzische Golf, door Theo de Kuijper. Aanvang 19.45 uur in de Gereformeerde Kerk te Haamstede. 28 maart Voorjaarsplantenexeursie o.l.v. Corrie de Vos. Verzamelen om 14.00 uur aan de achterkant van het Slotbos (Moolweg, Haamstede). 24 april Jaarvergadering. Programma in volgende Sterna. 9 mei Excursie. Vogelzang op de vroege morgen in de Boswachterij o.l.v. Ted Sluijter. Verzamelen op het parkeerterrein aan de Adriaan van der Weijdeweg. Aanvang: 05.30 uur. Goeree-Overflakkee 23 januari Kontaktavond voor nieuwe leden. Ook leden en belangstellenden zijn welkom. Presentatie van o.a. de werkgroepen in het Diekhuus te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. 10 maart Ledenvergadering met voorafgaand een dia-lezing in de Landbouwschool te Sommelsdijk. Aanvang 19.30 uur. Kleine Geelpootruiter in een sloot naast de Flaauwersinlaag, 11 oktober 1991. Nadat Henk Harmsen als eerste in Ne derland in 1979 bij Oosterland de toen nog voor hem onbekende Kleine Geelpootruiter fotografeerde (Sterna 34 61), slaagde hij erin om deze soort opnieuw te fotograferen, deze keer vanuit de achtertuin van John Beijersbergen. De aanwezigheid van deze zeldzame vogel verleidde menig vogelaar/soortenjager tot een uitstapje naar de Schouwse zuidkust. Foto: Henk Harmsen.

Sterna | 1991 | | pagina 27