Verenigingsnieuws Goeree-Overflakkee gaan is een volgende stap. Onze vereniging denkt hierin een bijdrage te kunnen leveren. Naast het plezier van het veldwerk in vogelwerk groep, plantenwerkgroep en terreinbeheer, waardoor je natuur en milieu ervaart en leert kennen, zal uit het voorgaande duidelijk zijn dat de Werkgroep Planologie en Bezwaarschriften een centrale taak heeft bij het nastreven van onze doelstelling. Door betrokken te zijn bij het maken van plannen voor de inrichting of het beheer van milieu en landschap op ons eiland kunnen we onze bijdrage leveren in het ver standig omgaan met natuur en milieu. Dit is, zoals al eerder opgemerkt, medebepalend voor de kwaliteit van ons bestaan. In de afgelopen jaren was het moeilijk om voor be stuurlijke aktiviteiten mensen te vinden die hiervoor tijd vrij konden maken. Daarnaast is de werkgroep planolo gie en bezwaarschriften steeds onderbemand geweest. Er is in de vergaderingen van bestuur en coördinato ren veel gedacht en gepraat over verandering hierin. Deze veranderingen zijn mogelijk door aktiviteiten van de leden van de vereniging. Wat we van de leden zou den mogen verwachten was echter slecht bekend., We kennen niet iedereen. Naast de introductieavonden die de laatste jaren zijn gehouden om nieuwe leden te leren kennen en wegwijs te maken in de vereniging heeft dit in het afgelopen jaar geleid tot het opstellen van een enquê te, bedoeld om de eigen mogelijkheden van de vereniging beter in beeld te krijgen en om zicht te krijgen op een aantal aandachtspunten die mogelijk niet goed onder kend werden. De enquête is, vinden we, een succes geweest en als be stuur zijn we nu druk bezig de gegevens in plannen en daden om te zetten. Uitslag enquête Hiervan wil ik nu verslag doen. Van de verzonden enquêtes, 388, zijn er 71 terugont vangen. Dat is 18% en boven verwachting. Normaal voor enquêtes als de onze is, dat veel minder mensen een antwoord geven. De vragen van de enquête betroffen een mening over: de kwaliteit van de Sterna als gezamenlijk vereni gingsblad. de wijze waarop op andere manier dan via de Sterna informatie over vereniging en doelstelling gegeven werd en de kwaliteit hiervan. de manier waarop men zelf actief wilde zijn in de ver eniging. de plannen voor een eigen verenigingsruimte. Tenslotte was er ruimte voor overige opmerkingen. Uit de enquête werd duidelijk dat de Sterna goed tot zeer goed gewaardeerd wordt. Door de meesten werd al les gelezen. Door onze leden werden het meest artikelen gemist over Goeree-Overflakkee, de natuurwaarden van dit ge bied en plannen en ontwikkelingen met betrekking hier op. Verder bleek er een belangrijke vraag naar meer arti kelen over vogels. Behalve de suggesties voor onderwerpen waar men graag meer van hoort bleek er een aantal mensen bereid en in staat zelf de pen ter hand te nemen. Over de wijze waarop de vereniging zich op andere wijze dan door de Sterna presenteert is heel wat kritiek. De meeste informatie op dit gebied wordt geleverd door de streekpers. Hoewel er niet slecht over de vereniging geschreven wordt komt de vereniging slecht uit de verf via deze kanalen. Bij de beantwoorders van de enquête bleek een aantal mensen aktief te willen worden binnen de vereniging. Een groot aantal is lid om de doelstelling van de vereni ging te ondersteunen en heeft geen direkte plannen om zelf verenigingsaktiviteiten te ontwikkelen. Waar over het algemeen negatief op werd gereageerd is de wens van bestuur en coördinatoren om over een ei gen verenigingsgebouw/ruimte te beschikken. Conclusies Als bestuur hebben we de volgende conclusies getrok ken: - het aantal leden van de vereniging is 3/4% van het aantal inwoners van ons eiland. Een gemiddelde voor verenigingen als de onze is 1%. Gezien de aandacht die er tegenwoordig is voor natuur en milieu zouden we mogen verwachten dat ons werk ge steund kan worden door een groter aantal leden. Hieraan willen we als bestuur iets gaan doen en we ho pen dat we ook op de leden van de vereniging mogen re kenen. Draag de doelstelling van de vereniging uit en vraag mensen lid te worden om het werk te ondersteu nen. De contributie levert dan een verenigingsblad op dat informatie biedt die de kosten meer dan waard is. Uit de enquête werd duidelijk dat met name de wijze waarop we ons als vereniging via de plaatselijke media presenteren erg mager gevonden wordt. Als bestuur be zinnen we ons op mogelijkheden hier iets aan te doen. Er zijn al contacten met de streekpers waaruit duidelijk is dat van die kant interesse is voor wat wij als vereniging te bieden hebben. De streekomroep is zeer geïnteresseerd in het werk van de vereniging. Dit is de afgelopen tijd te merken geweest aan enkele reportages en interviews. Er worden verdere plannen ontwikkeld. Het verheugt ons te kunnen melden, dat er meer men sen aktief willen zijn in de werkgroep Planologie en Be zwaarschriften. Met een bredere basis van aktieve leden kan dit werk beter gedaan worden en onze invloed op ontwikkelingen groter worden. We hopen dat een groei end aantal leden met name dit werk breder kan steunen. Ook voor de andere werkgroepen bleken mensen inte resse te hebben waarvan dit nog niet bekend was bij be stuur en coördinatoren. Alle mensen die hebben laten weten aktiviteiten te ont plooien of eventueel te willen ontplooien zullen hierover benaderd worden. Wat betreft ons verlangen naar een eigen ruimte, waar erg negatief op is gereageerd, wil ik melden, dat deze 18

Sterna | 1992 | | pagina 18