RfóR wens blijft bestaan. De discussie hierover zal verder ge voerd worden rekening houdend met de kritische opmer kingen rond deze wens. Een niet van de welwillendheid van enkelen afhanke lijke vergaderruimte, een goede mogelijkheid voor op slag van het archief, toegankelijk voor wie dat nodig heeft, werk/vergaderruimte voor de werkgroepen, het blijven voor ons belangrijke wensen die helaas moeilijk te combineren zijn met de financiële gevolgen die ze kun nen hebben. Aandachtspunten, opmerkingen De aandachtspunten en opmerkingen ten slotte betreffen een breed aantal onderwerpen waarvan ik er een aantal wil noemen: meer excursies, gegevens automatiseren, aandacht voor positief nieuws, aandacht voor jeugd, een kortere naam, een fotowedstrijd, samenwerking met an dere organisaties, meer aandacht voor milieu. Een aantal zaken die genoemd zijn worden al verwe zenlijkt, zo zijn we goed op gang met automatisering. Andere zaken hebben in meer of mindere mate de aan dacht of zullen deze krijgen. Bestuur en coördinatoren zullen zich het komende jaar niet vervelen en de handen vol hebben. Wat werkelijk bereikt kan worden zal vooral ook af hangen van het totaal aantal verenigingsleden dat actief wil en kan zijn. Eventuele reacties op dit artikel zien we gaarne tegemoet. Namens het bestuur en de coördinatoren, Bram Schier, voorzitter De aktievelingen. Foto: Kees van 't Zelfde. Beheersaktiviteiten 1991-1992 Belangstelling Wanneer we allereerst terug kijken naar het afgelopen jaar zien we dat de opkomst per aktiedag een lichte stij ging laat zien. In 1991 is voor de terreinwerkzaamheden veel reclame gemaakt via de streekpers, met de hoop meer vrijwilligers voor onze activiteiten te kunnen strik ken. Hoewel iedereen nog steeds over vrij veel vrije tijd beschikt blijft de interesse voor dit soort werk minimaal. Diverse knot- en terreinwerkgroepen in het hele land kampen met dezelfde problemen. Het besef dat er iets moet gebeuren is er wel maar wie geeft ze het laatste zet je? Voor Goeree-Overflakkee geldt, dat we onze ver plichtingen nog net kunnen nakomen, en nieuwe projec ten in delen moeten uitvoeren. Hopelijk zet de stijging zich in 1992 voort, zodat er weer nieuwe projecten op gestart kunnen worden. Want vele handen maken nog steeds licht werk. Winter De winteraktiviteiten zijn evenals vorig jaar zonder ongelukken verlopen. Voor een ieder was er een W.A.- en een ongevallenverzekering afgesloten. In Ouddorp hebben we rond een paddenpoel de be groeiing weer in de oorspronkelijke staat gebracht. De poel kreeg hierdoor meer licht en elzen konden weer uit lopen. Aan de Blomweg te Ouddorp werden twintig wilgen aangeplant. Rond de bomen zal door de eigenaar maai- bescherming worden aangebracht. Op een particulier terrein is een aanvang gemaakt met het wegwerken van achterstallig onderhoud aan knotwil gen, een hakhoutperceel en de opslag op de schurvelin- gen. Deze werkzaamheden zullen over twee jaar worden uitgesmeerd, dit om kaalslag te voorkomen. De overige knot- en onderhoudswerkzaamheden zijn 19

Sterna | 1992 | | pagina 19