Mededelingen worden. Een vergelijkbare vraag stelden wij t.a.v. het af valwater van de toiletten. Bij de geluidsvoorschriften hebben wij een opmerking gemaakt over een merkwaardig voorschrift. In het ont werp is er sprake van het voorschrift tot het niet mogen bewerken van plaat- en/of constructie-materiaal tussen 07.00 en 19.00 uur. Hoewel wij dit vanuit een oogpunt van omgevingsrust zeer kunnen waarderen, meenden wij toch dat deze tijd uitgebreid zou moeten worden tot de periode 19.00 tot 07.00 uur, zodat ook de nachtrust van mens en dier t.a.v. dit onderdeel gewaarborgd zou worden. Bezwaarschrift Ontwerp Bestemmingsplan 'Landelijkge- bied Oost' van de gemeente Oostflakkee Allereerst hebben wij onze waardering uitgesproken voor de milieuvriendelijke toonzetting van het ontwerp. Meer dan voorheen het geval was, is kennelijk getracht om het belang van natuur en landschap gelijkwaardig af te wegen tegen andere belangen. Met name de samen hang tussen het agrarisch gebruik en het landschap, als mede de behoefte aan herkenbaarheid van de ontstaans wijze van het gebied, geven aan dat naar een voor beide bestemmingen evenwichtige afweging is gezocht. Ook de erkenning, dat intensieve recreatie een ingrij pende invloed heeft op het landelijk gebied geeft dit aan. Helaas is deze afweging, naar onze mening, niet hele maal consequent doorgevoerd. Het ontwerp geeft de mo gelijkheid tot het aanleggen van een fietsverbinding tus sen Ooltgensplaat, over de Ventjagersplaten, naar het Hellegatsplein. Dit is een onaanvaardbaar voorstel. Ten aanzien van het Rijksbeleid wordt geheel uit het oog ver loren dat het gebied niet voor niets onder de werking van de Natuurbeschermingswet is gebracht! Binnendijks wordt in het ontwerp voorgesteld om een aantal kreekoevers te gaan beplanten. Hoewel enige be planting zeker niet misstaat, gaat onze voorkeur uit naar een moerasontwikkeling (voor zover nog mogelijk) van m.n. de eeuwkanten. Jos Hendriks, coördinator De bibliothecaris Bedankt alle hem bekende en onbekende aanbieders voor de aangeboden tijdschriften, door hem in de vorige Sterna opgevraagd. Wanneer alle aanbiedingen binnen zijn is aan bijna al zijn wensen voldaan. Alleen ,,duin" nog! R. ten Kate Themanummer Sterna over „Noordzee" Het zomernummer van Sterna zal geheel gewijd zijn aan ons aller „Noordzee". Dit nummer zal in augustus verschijnen. Eventuele belangrijke mededelingen zullen evenals de waarnemingen en de agenda wel worden opge nomen in het themanummer. Nummer 3 en 4 zullen tot een, wat dikker, nummer worden samengevoegd dat om streeks eind november zal verschijnen. Lezing over „Plan Tureluur" Op de jaarvergadering van de Natuur- en Vogelwacht (24 april, zie agenda) houdt Thijs Kramer van de Zeeuw se Milieufederatie een lezing over Plan Tureluur. Dit plan behelst het veilig stellen van een aantal binnendijkse ge bieden rond de Oosterschelde die hiermee een direkte (b.v. hoogwatervluchtplaats, broedgebied voor vogels) of een indirekte (zoute kwel) relatie hebben. Naast het beter beheren en door aankoop of toepassing van de Relatie nota veilig stellen van bestaand natuurgebied, zijn er plannen om ook aanzienlijke oppervlakten grond die nu een puur agrarisch gebruik kennen tot natuurgebied om te vormen. In een recente nota van de provincie, de „Zeeuwse uit werking van het Natuurbeleidsplan (NBP)", is het een en ander nader uitgewerkt. De plannen zullen deels middels landinrichting verwezenlijkt worden. De sfeer die rond de legendarische inlagen van weleer hing (verhaal van Ad Leijdekkers in deze Sterna) kan straks weer herleven en wie weet, verbleken de nostalgi sche verhalen van vroeger wel bij wat de toekomst ons gaat brengen. Ledenwerfaktie Begin april is er een folder over de Natuur- en Vogel wacht huis aan huis op Schouwen-Duiveland verspreid. Ook onze leden zullen deze folder in de bus gekregen hebben. Misschien kunnen zij deze nog eens gebruiken om aan eventuele geïnteresseerden die de folder niet ont vangen hebben, door te geven, bijvoorbeeld vakantie gangers, mensen van buiten het eiland. Voor de leden Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 15 oktober. Inzendingen dienen getypt, danwel in goed leesbaar handschrift uitgevoerd te zijn. Grafieken en tabellen liefst zo eenvoudig mogelijk of direct reproduceerbaar, in duidelijk zwart/wit, evenals bijgevoegde tekeningen en kaartmateriaal. 22

Sterna | 1992 | | pagina 22