Bijscholing natuurgidsen Rykel ten Kate en Jacob Viergever op foto-excursie tussen Watergat en Verklikker. Foto: Kees Swanenveld (1949?). keld. Daarin zaten toen o.a. Natuurmonumenten, Vogelbescherming en de N.J.N. Deze commissie is toen nog hier geweest. Het plan ging gelukkig niet door. In 1939 heb ik de oprichtingsvergadering van Stad en Lande bezocht. Het was op dat ogenblik alleen nog om monumentenbescherming te doen. Ik heb er toen op aangedrongen dat ook het land schap er bij betrokken zou worden en heb Thijsse om inlichtingen gevraagd en gekregen over statu ten enz. van soortgelijke verenigingen. Zo is het „Lande" er bij gekomen en heb ik kunnen be werkstelligen dat de heemkundige kring niet alleen de Stadsmonumenten beschermde maar ook het landschap. Ik ben ook nog ruim 12 jaar penning meester van Stad en Lande geweest. Nee, de reden dat ik hier naar toe ben gekomen was alleen maar dat ik voor mezelf kon zorgen, „bedruipen". Mijn moeder was weduwe en had nog de zorg voor 10 van de 15 kinderen. En ik bof te dat het Schouwen was. Ik bofte enorm en ik dacht „Hier ga ik nóóit meer vandaan". Want dat vond ik zó mooi. Een eiland is toch het mooiste wat er is." 18-l-'93 Korst(mossen) door Jan van Putten. Aanvang 19.30 uur in „De Ruimte", Zierikzee. 15-2-'93 Gallen door Rita de Ligt. Zelfde plaats, zelfde tijd. 15-3-'93 Vogelgeluiden door Teun Rosmolen en Bram Coomans. Zelfde plaats, zelfde tijd. 19-4-'93 Het leiden van excursies door Rita de Ligt. Zelfde plaats, zelfde tijd. 99

Sterna | 1992 | | pagina 29