Verenigingsnieuws Schou wen-Duiveland Jan en Ellen Midavaine zetten zich in voor natuur en milieu in Westerschouwen. Regelmatig zien we de naam van Jan Midavaine in de regionale pers. Het bekendst werd hij door z'n „auto-reduktieplan": laat de toerist z'n auto staan op de camping, dan krijgt hij een korting op de overnachtingsprijs. Zijn streven is gericht om van Westerschouwen een fiets- en wandelvriende- lijk gebied te maken. Doet niemand wat aan de ac tie om de stranden te onderzoeken op zwerfvuil uit zee... Jan klimt in de pen en regelt binnen een week een enthousiaste ploeg medewerkers. De kost verdient hij met zijn trampoline-centrum aan de Hogeweg, maar veel tijd besteden Jan en zijn vrouw Ellen aan natuureducatie. Ze leiden natuur wandelingen in de Westhoek en hebben nu ook een paar aardige brochures geschreven en getekend die ik hier graag wil aanbevelen, Boomwandeling, deel 1 Lageweg-Wissewekken Boomwandeling, deel 2 Karolingische Burcht tekst Jan Midavaine, tekeningen Ellen Midavaine, eigen uitgave 1991, per deeltje van 36 blz. 3,50. Op verhalende wijze neemt Jan de mensen mee naar buiten voor „een blokje om". Onderweg noemt hij de gewone bomen als Iep, Witte Abeel en Esdoorn, laat met de tekeningen van Ellen zien kleine mee^uotjes W^nne. hoe ze te herkennen zijn en geeft bijzonderheden. Natuurlijk steekt hij z'n mening niet onder stoelen of banken: „De voetganger en fietser is hier vogelvrij verklaard" Oversteek Kraijenstein- weg). Enthousiast is hij over het Wissewekken, dat door de overhangende bomen „een tunnel van de duinen naar de polder" is, of over de verwilderde boomgaard „Korte Hanne" (0,5 ha): „Wat zou het fijn zijn als dat paradijsje zou mogen blijven be staan". Het deeltje over de Karolingische Burcht is rui mer van opzet en geeft naast bomen en bermplan- ten ook verhaaltjes over insekten en vogels. Het Meeuwenboekje, tekst en tekeningen van El len Midavaine, 1992, 16 blz., 2,50. Het leven van een Zilvermeeuwengezin voor kinderen verteld, met vader Karei, moeder Leentje en de kinderen Kajak, Aka en Ko. Het deed mij denken aan „Klieuw" van Niko Tinbergen, dat El len overigens niet kende. Frans Beekman 100 Tekeningen: Ellen Midavaine.

Sterna | 1992 | | pagina 30