*1 HgMÜm P® terreinen naar het dorp via de route Vrijheidsweg- Oosterweg verloopt en niet via de Westerweg, de Kooiweg en de Dijkstelweg. Wij zijn van mening dat juist in deze tijd de rust en de natuur niet ver der mogen worden opgeofferd, omdat men in het nog recente verleden „vergeten" is dat, als er dui zenden (verblijfs)recreanten komen zij zich ook moeten kunnen verplaatsen. Het is al zo vaak ge bleken dat door het verbeteren van wegen de druk te alleen nog maar verder toeneemt en het pro bleem over een aantal jaren alleen maar groter is geworden. Aangezien de Landinrichtingsdienst, de naam zegt het al, inrichtingsmaatregelen uitvoert en wij meer in de sfeer van beheersmaatregelen denken, pleiten wij er voor om gezamenlijk met de wegbeheerders (Gemeente en Waterschap) tot oplossingen te komen in de sfeer van beheers maatregelen. Tijdens de laatste vergadering is door de Land inrichtingsdienst een voorstel gedaan voor de uit werking van de te nemen maatregelen. Hoewel een aantal zaken wat zijn teruggedraaid gaat dit voor stel ons op een aantal punten te ver. Met name een fietspad over en langs de Kleistee is voor ons uit den boze. Een ander aspect van ontsluiting dat voor de natuur van belang is, vormt het afsluiten van we gen voor (gemotoriseerd) verkeer, vooral in na tuurgebieden. Het gaat in het bijzonder om een deel van de Stelleweg in het zandwallengebied en het deel van de Vrijheidsweg, dat het toekomstige reservaat het Volgerland doormidden snijdt, wat grote nadelige effecten zal hebben op de te ontwik kelen natuur. Voortgang De Landinrichtingsdienst werkt momenteel hard aan de tekst van het voorontwerp-plan. Het is de bedoeling dat de concepttekst in mei gereed is en kan worden voorgelegd aan diverse instan ties. De planning is dat de vaststelling van het voorontwerp-plan voor 1 januari 1994 plaats vindt. Lukt dit niet, dan moet voor Ouddorp-west alsnog een milieu-effectrapportage worden uitge voerd. Dit zal volgens geen der partijen een meer waarde toevoegen, maar wel voor vertraging zor gen. Het voorontwerpplan is het eerste concrete plan waar de streek kennis van kan nemen en over mee kan gaan denken. De komende tijd zal daar om ook meer aandacht besteed moeten gaan wor den aan de voorlichting naar de streek. Ouddorp, 13-2-1993 W. Visser $MI VI V 'W IMMM mmmm 'F; Het grondwater in het zandwallengebied stond vroeger veel hoger. Hier een nieuw aangelegde poel. Foto: Krijn Tanis. 15

Sterna | 1993 | | pagina 17