Aktiviteiten Vereniging Natuur en Landschapbescherming Goeree-Overflakkee Onderstaand vindt u de geplande aktiviteiten voor 1993. In de volgende Sterna zullen de data weer wor den geaktualiseerd. Belangrijke data van lezingen, ex cursies en terreinbeheer zullen ook via de krant bekend worden gemaakt. Bij twijfel kunt u altijd even bellen naar één van de koördinatoren. 25 mrt. Jaarvergadering met dialezing. 27 mrt. Aktiedag terreinbeheer. 1 apr. Vergadering bestuur en koördinatoren. 1 apr. Start broedvogelinventarisatie. 5 apr. Start inventarisatie plantenwerkgroep. 6 mei Vergadering bestuur en koördinatoren. 20 mei Vroege vogel excursie, Kwade Hoek, aan vang 6.00 uur. 3 juni Vergadering bestuur en koördinatoren. 1 juli Vergadering bestuur en koördinatoren. aug. Maaien en hooien Trambaan te Stellendam. 2 sept. Vergadering bestuur en koördinatoren. 7 okt. Vergadering bestuur en koördinatoren. 16 okt. Ganzentelling vogelwerkgroep. 4 nov. Vergadering bestuur en koördinatoren. 13 nov. Ganzentelling vogelwerkgroep. 27 nov. Aktie terreinbeheer Krammerweg te Oolt- gensplaat. 2 dec. Vergadering bestuur en koördinatoren. 18 dec. Ganzentelling vogelwerkgroep. Plantenwerkgroep. Vanaf 5 april elke maandagavond inventarisatiewerk op dijk- en wegbermen op het ei land. Ook niet kenners van planten kunnen op deze avond met de werkgroep meelopen. De werkgroep determineert vanaf oktober elke eerste en vierde maandagavond van de maand. Op deze avonden worden voornamelijk gedroogde planten ge determineerd. Erg leerzaam! Deze avonden zijn ook bedoeld voor nieuwe Floron-medewerkers/sters. Op eenvoudige wijze wordt u geleerd hoe te determineren. Inlichtingen en opgeven bij de koördinatoren. Vogelwerkgroep. Deze groep is het hele jaar erg aktief. Vanaf 1 april starten de broedvogelinventarisaties over het hele eiland. In de maanden augustus en september worden de huiszwaluwen geteld. Ga eens een keer met iemand mee! In de maanden september tot en met maart worden de ganzen, watervogels en roofvogels geteld. Dit als on derdeel van landelijke tellingen. Bijzondere waarne ming gezien? Geef dit altijd door. Wat voor u niet bij zonder is, kan dat voor ons wel zijn. Zin om een keer mee te gaan? Neem dan kontakt op met Krijn Tanis. Terreinbeheer. Erg veel enthousiaste mensen kunnen we bij het terreinbeheer zeker nog gebruiken. Eén za terdagmorgen in de maand bezig zijn met de natuur geeft een ieder een weldadig gevoel. De aktiedagen zijn steeds op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 tot 12.30 uur. Voor iedereen wordt er op deze dag een ongevallen- en W.A. verzekering afgesloten. De juiste plaats wordt altijd vermeld in de streekpers. Opgeven en inlichtingen bij de koördinatoren. Nestkasten. Sinds kort zijn er weer mezenkasten bij de vereniging in voorraad. Deze zijn af te halen of te be stellen bij Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp. De kosten zijn 12,50 per kast. Op verzoek kunnen ook andere kasten worden gemaakt. We geven u graag ad vies welke kast(en) en waar u deze in de tuin kunt op hangen. Uitgave. Nog steeds verkrijgbaar bij de penningmees ter het boekje „De Kreken van Oostflakkee" (mei 1980) en het boekje „De Krammer" (maart 1984). De kosten hiervan zijn 3,- per stuk of 5,- voor beide boekjes (excl. portokosten). U kunt deze boekjes als nog in uw bezit krijgen door overmaking op onze post bankrekening 2940138 (f 2,50 per boekje extra voor porto) of door deze bij de penningmeester af te halen. Van harte aanbevolen het boekje „Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder", uitgegeven tijdens het 10- jarig bestaan, van de vereniging juni 1989. Af te halen bij bestuur en koördinatoren voor 5,-. Per post 7,50. 27

Sterna | 1993 | | pagina 29