Agenda Schou wen -Duiv eland 17 april Vogelexcursie o.l.v. Ted Sluijter. Bij de Flaauwers- en Weversinlaag pikken we een graantje mee van de voorjaarstrek. Veel steltlopers die tijdens deze reis een tussenstop maken in de Oosterschelde kunnen we hier zien op de hoogwatervluchtplaatsen. Verzamelen om 13.30 uur, havenplateau Heerenkeet. 23 april Jaarvergadering. Aanvang 19.45 uur Gereformeerde kerk Haamstede. Voor de pauze huishoudelijk gedeelte. Na de pauze dialezing door Kees de Kraker over: Griend en Hompelvoet, twee vogeleilanden in Nederland. 20 mei Vogelgeluidenexcursie o.l.v. Ted Sluijter. Het gehamer van de bonte specht, de zang van de nachtegaal, het gekoer van een holenduif.... 's Morgens in alle vroegte kunnen we er ongestoord van genieten. Start excursie om 5.00 uur bij de achteringang van het Slotbos aan de Moolweg te Haamstede. Excursieprogramma's Jeugdvogelwacht en Plantenwerkgroep op blz. 29 en 30. Belangstellenden zijn altijd welkom op deze excursies. Goeree-Overflakkee 20 mei Vroege-vogelexcursie o.l.v. deskundige gidsen. Deze vogelgeluidenexcursie op Hemelvaarts dag is in de loop der jaren een begrip geworden en trekt altijd veel belangstelling. De start is om 6.00 uur bij de parkeerplaats aan de ingang van de Kwade Hoek, de excursie duurt ca. 2 uur. Iedereen van harte welkom, deelname gratis. Meer informatie? Bel 01879- 1048/2391. Grote Gele Kwikstaart, een soort die wellicht nog wel eens over het hoofd gezien wordt. In onze streken is het een schaarse doortrekker vnl. in de herfst (half aug.-half nov.). Foto: Henk Harmsen, 19-9-'83 Oosterland.

Sterna | 1993 | | pagina 35