Veren igingsn ieu ws Goeree- Overflakkee Excursie Hompelvoet Najaarslezing Nestbescherming Nestbescherming dus; het neemt veel tijd, maar het is absoluut noodzakelijk. Omdat ik in uw blad over deze materie niet zozeer las, en ook niet weet of er aan nestbescherming wordt gedaan, mag ik dit steentje wellicht bijdragen. Natuurlijk geldt het bovenstaande ook voor de Tureluur, maar dat had u wel begrepen. En tenslotte de Kievit: kievitsnesten moeten ook gemarkeerd worden als er vroeg gemaaid wordt dan wel nog werkzaamheden uitgevoerd moeten worden. Maar in dit artikel wilde ik speciaal uw aan dacht vragen voor de Grutto. Iedereen wil deze vo gelsoort behouden. Welnu, dan moet daar het no dige aan gedaan worden. F. N. L. Aberson, Hattem Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 1 november. Inzendingen dienen getypt, danwel in goed leesbaar handschrift uitgevoerd te zijn. Wanneer men een PC gebruikt heeft, werkt het meezenden van een floppy, tijd- en kostenbesparend. Grafieken en tabellen liefst zo eenvoudig mogelijk of direct reproduceerbaar, in duidelijk zwart/wit, evenals bijgevoegde tekeningen en kaartmateriaal. Medeling redactie Het herfstnummer van Sterna wordt een thema nummer over het Krammer-Volkerak. Naar het zich laat aanzien wordt dit een extra dikke en bij zonder interessante Sterna. Wanneer iemand sug gesties heeft voor themanummers in volgende ja ren zijn die van harte welkom. Redactie Op zaterdag 14 augustus wordt er een dagexcur sie georganiseerd naar de Hompelvoet (een eiland in de Grevelingen). Om 8.00 uur en om 9.00 uur vaart er een boot vanuit de haven van Ouddorp om u naar de Hom pelvoet te brengen. Om 16.00 en 17.00 uur brengt hij u weer terug. De Hompelvoet is zeer de moeite waard om te bezoeken. Er broeden bijzondere vogelsoorten en b.v. de parnassia bloeit er (met name in de tijd als de excursie gehouden wordt). Het is een bijzonde re gelegenheid dit eiland te kunnen bezoeken, te meer daar het in de rest van het jaar moeilijk of niet toegankelijk is. Het is de bedoeling, dat u op eigen gelegenheid het eiland verkent, er is dus geen gids. Deelname is mogelijk voor leden van de Na tuur- en Landschapsvereniging Goeree-Overflak- kee. U dient zich aan te melden bij fam. K. Tanis, tel. 01878-1045. De volgorde van binnenkomst is bepalend voor wie er mee kan. De kosten bedragen 5,- per persoon, voor kin deren tot 12 jaar 2,50. Op donderdag 28 oktober 1993 houdt de vereni ging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee haar jaarlijkse najaarslezing. Deze keer zal dhr. Kooien uit Dordrecht ons aan de hand van diabeelden van vroeger en nu (en de tijd die er tussen ligt) tonen hoe het Volkerak en de Hellegatsplaten zich ontwikkeld hebben. Het belooft een interessante lezing te worden. De toegang is gratis. Plaats van handeling is de aula van de Landbouwschool aan de Langeweg te Sommelsdijk. Zaal open: 19.30 uur, aanvang: 20.00 uur. De avond duurt tot ongeveer 22.15 uur. Van harte uitgenodigd! 51

Sterna | 1993 | | pagina 21