Verenigingsnieuws Schouwen-Duiveland te aktiedagen bedroeg 5 (1992:5).De gemiddelde opkomst per aktiedag bedroeg 7 personen (1992:7). De hoogste opkomst op een aktiedag was 11 personen Het totaal aantal werkuren voor 1993 is 175 uur (1992:188 uur) oftewel ruim 21 werkdagen voor een persoon. Het werk door der den is hierin niet opgenomen, zij hebben ongeveer 40 uur voor ons vrijwillig gewerkt! Voor "herge bruik" kwam er ongeveer 17 m! openhaardhout beschikbaar en aan afval (snoeihout) ongeveer 45 mJ. Het openhaardhout is zoals gebruikelijk on der de helpers verdeeld. Het snoeihout is versnip perd en afgevoerd. Planning aktiviteiten 1994 De winteraktiviteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 uur tot on geveer 13.00 uur. De zomeraktiviteiten zijn wat het tijdstip betreft afhankelijk van de weersomstan digheden. juli-september Maaien en hooien Trambaan te Stellendam. najaar-winter 1993-1994 Onderhoud aan de wilgen bij de Krammer- weg. Diverse knotwerkzaamheden in en rond Ouddorp. Eerste fase onderhoud aan het Bunkerbos. Het creëren van nestgelegenheid voor vleer muizen. Aanplant van wilgen. Liefhebbers voor deze aktiviteiten kunnen zich aanmelden bij een van de coördinatoren. De defi nitieve plaats en data staan steeds in de aktiviteiten agenda van de Sterna en in de streekpers. Langs deze weg willen wij weer alle vrijwilligers die het afgelopen jaar hebben geholpen, hartelijk bedanken voor hun hulp. Het komende seizoen re kenen we, en alweer een jaar ouder, opnieuw op jullie! Kees van 't Zelfde en Anton Tromper Jaarvergadering - 22 april Agenda (voor tijd en plaats zie pag. 3 omslag) 1. Opening/mededelingen 2. Secretarieel jaarverslag 3. Financieel jaarverslag/begroting 4. Verslag kascommissie benoeming nieuwe kascommissie 5. Verslag werkgroepen 6. Bestuurssamenstelling Dhr. F. Jansen zal na 21 jaar voorzitter te zijn geweest het voorzitterschap en be stuurslidmaatschap opzeggen. Voorgesteld wordt om dhr. A. baron Van Harinxma thoe Slooten tot voorzitter te verkiezen. Aftredend en herkiesbaar is dhr. G. J. Buth. 7. Werkgroep milieu 8. Rondvraag Na behandeling van de bovengenoemde agenda punten en de pauze zal dhr. H. Baptist een lezing verzorgen met als titel: "De verkenning van zee zoogdieren op de Noordzee vanuit de lucht". Henk Baptist is werkzaam bij het Rijksinstituut voor Kust en Zee (R.I.K.Z.) - voorheen Rijkswa terstaat Dienst Getijdewateren - waarvoor hij al vele jaren zeevogels en zeezoogdieren in het Ne derlandse deel van de Noordzee telt. Als verfente vliegenier zal hij zijn toehoorders mee het lucht ruim innemen en hun een blik gunnen van de kust en de zee in vogelvlucht. Het belooft een interes sante lezing te worden! WNF comité organiseert excursie Gelderse Poort Op zaterdag 28 mei 1994 organiseert het Wereld Na tuur Fonds Zeeland een excursie naar het - inmiddels landelijk bekende - natuurontwikkelingsproject "Gel derse Poort" bij Arnhem-Nijmegen. Per touringcar gaat de rit vanuit Middelburg - met ook een instap in Goes - naar de Gelderse Poort. Onder lei ding van gidsen van het Wereld Natuur Fonds worden achtereenvolgens de Millingerwaard en Meinerswijk be zocht. Tussentijds is er een lunchpauze. Deze lunch kan zelf worden meegenomen, er is ook een lunchmogelijk- heid aldaar. Kosten van deze lunch zijn niet in de in- schrijvingskosten inbegrepen. Om 8.00 uur vertrekt de bus vanaf station Middel burg, om 8.25 uur is er instapmogelijkheid vanaf station Goes. Tijdens de terugreis maakt de bus een stop in Goes om 17.00 uur en om 17.25 uur in Middelburg. De kosten voor de reis, het bezoek en de rondleiding bedraagt 32,50 p.p. Deelname is mogelijk door over making van dit bedrag vóór 10 mei 1994 naar ABN/AM- RO Middelburg, rekening nr. 5103.20.279 of het giro nummer van de bank nr. 46882 o.v.v. WNF-excursie 28-5. Er is plaats voor de eerste vijftig inschrijvers. Wanneer de overboeking te laat plaats vindt krijgt u tijdig bericht en wordt het geld teruggestort. Voor vragen kunt u terecht bij comité Zeeland: Ted Sluijter Repel 7 4328 CG Burgh-H aamstede tel. 01115-3014 22

Sterna | 1994 | | pagina 24