Veren igingsn ieu ws Goeree-Overflakkee Fotowedstrijd Al geruime tijd zijn enkele leden van de vereniging be zig met het maken van een plan voor meer natuuront wikkeling op Goeree-Overflakkee. Een plan om de natuur- en landschapswaarden op het eiland aanzienlijk te vergroten. Iets wat o.a. verwezelijkt kan worden door de nu geïsoleerde natuurelementen op het eiland met el kaar te verbinden, met z.g. verplaatsingsroutes. Een voorbeeld van verplaatsingsroutes zijn de kreken met hun oeverlanden, deze lopen als kronkelende linten over het eiland. Eind oktober zal ons plan aan de bestuurders van het eiland en de provincie worden aangeboden. Om ook de bevolking en de leden bij dit feestelijk ge beuren te betrekken organiseert de vereniging een FOTO/TEKEN/SCHILDERWEDSTRIJD Het onderwerp van deze wedstrijd is "de kreken van het eiland". De uiterste inleverdatum is: 31 december 1994. Maximaal 4 inzendingen per deelnemer met als af meting, min.: 13 x 18 en max.: 30 x 40 cm. Het moet uiteraard betrekking hebben op Goeree-Overflakkee. Inzendingen naar: Postbus 170, 3240 AD Middelhar- nis of bij een van de bestuursleden. De prijsuitreiking, met verschillende prijzen, zal eind januari tijdens een fo rumdiscussie over natuurontwikkeling plaats vinden. Daarna zullen alle inzendingen enkele weken worden geëxposeerd. Als voorbeeld een aktuele foto. Najaarslezing Op donderdag 27 oktober 1994 houdt de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Over flakkee haar jaarlijkse najaarslezing. Dhr. Kees de Kraker (onder ons geen onbekende naam) verzorgt deze avond een dia-lezing over de Hom pelvoet. De Hompelvoet is een uniek eiland in het Grevelingen- meer, dat een belangrijke waarde vertegenwoordigt voor de flora en fauna in dit gebied. Dhr. de Kraker verblijft van april tot augustus voor toezicht op de Hompelvoet en doet waarnemingen wat betreft de vogelstand en het voorkomen van bepaalde plantensoorten. Iemand die het dieren- en plantenleven van zo nabij meemaakt, kan daar veel van vertellen en laten zien. Het belooft daarom een interessante lezing te worden. De toegang is gratis. Plaats van handeling is de aula van de Landbouwschool aan de Langeweg te Sommels- dijk. Zaal open: 19.30, aanvang: 20.00 uur. De avond duurt tot ongeveer 22.15 uur. Van harte uitgenodigd! Voor informatie kunt u bellen: 01877-1880. Oproep Waarnemingen van amfibieën en reptielen op Goeree- Overflakkee worden vanaf heden verzameld door Roel van Staaten. Dus iedereen die op Goeree-Overflakkee hoe lang? Wat de gemeente betreft komt er een jacht- Haven Spui Oude Tonge. Goede natuurontwikkeling, maar voor haven. Waarom op die plaats? Foto: Anton Tromper.

Sterna | 1994 | | pagina 24