Veren igingsn ieuws Schou wen -Duiveland Boekbespreking Overflakkee opgericht en werd hen gastvrijheid "naar ledental" in de Sterna aangeboden. Op Schouwen moes ten wij nog eerst het Vijverbergnummer maken. Dit ter herinnering aan de 100e geboortedag van Johannes Vij verberg en om aandacht te vragen voor natuurherstel langs de Schouwse zuidkust. Maar daarna was Goeree- Overflakkee erbij en dat is zo gebleven. De redactie be stond toen uit Pim Baldé, John Beijersbergen, Henk Doornekamp en Jo Vaane. Het was de tijd er regelmatig van die "gemene rotstukjes" van de redactie in de Sterna verschenen. Pim en Jo behoorden tot het gematigde kamp, terwijl het voor Henk en John niet gauw te dol was en slechte plannen voor de natuur best scherp aan de kaak konden worden gesteld. Gezamenlijk zijn we er evenwel altijd uitgekomen. Zowel Pim als Jo zijn Schot landliefhebbers en menige redactievergadering liep nogal eens uit naar het noorden met herinneringen aan mooie wandeltochten in de bergen en onverwachte ontmoetin gen met steenarenden. Ik bewaar goede herinneringen aan de redactie-avonden in huize Vaane! Na het stoppen van Henk en Jo kwam Kees de Kraker in de redactie en vergaderden we met zijn drieën bij Kees thuis. Veel onderwerpen passeerden de revue maar ook wisselden we veel informatie uit over het reilen en zeilen van onze verenigingen en wat er omgaat was vaak onder werp van gesprek. Het is immers goed te weten wat er aan gene zijde van de Grevelingen leeft! Pim, bedankt voor 14 jaar redactiewerk. Kees en ik wensen je het allerbeste met je gezondheid en hopen dat je het rooit met je werk. Pim Baldé wordt opgevolgd door Bram Schrier. John Beijersbergen Wetenschapsdag 9 oktober 1994 Op zondag 9 oktober 1994 is het voor de 7e keer de Nationale Wetenschapsdag. Delta Expo doet weer mee en verzorgt een drietal lezingen in de filmzaal 4e etage Tops-huis. Aangezien het landelijke thema "kleur, of kleur bekennen" is, sluiten de onderwerpen daarbij aan. Op betreffende 9 oktober kunnen bezoekers met een bon uit de Volkskrant van 8 oktober óf de wetenschapskrant gratis Delta Expo bezoeken. 1 13.00 uur Dolfijnen geven de Noordzee kleur. In een uitgestrekt natuurgebied als de Noordzee ho ren ook zeezoogdieren zoals dolfijnen thuis. Rijks waterstaat doet al vele jaren onderzoek naar het voorkomen van soorten en aantallen. Er blijft sprake van verrassende trends; het lijkt niet onmogelijk dat op termijn zelfs Orca's de Nederlandse Noordzee gaan bevolken! Lezing door dhr. Henk Baptist, Rijksinstituut voor Kust en Zee. 2 14.30 uur Groene dijken, goede dijken? Op Neeltje Jans loopt al jaren een proef met een "dijktuin". Verschillende soorten steen worden ge test op duurzaamheid, golfbestendigheid en aan- groeimogelijkheden voor planten en dieren. Lezing door dhr. Jon Coosen, Rijksinstituut voor Kust en Zee. 3 16.00 uur Zwarte schuiven, witte schuiven... Ruim dertig van de 62 schuiven van de Oosterschel- dekering krijgen de komende jaren een andere kleur. Verfproblemen zijn debet aan dit vervroegde groot onderhoud. Het relaas van "haastige spoed is zelden goed". Lezing door dhr. Han Jeremiasse, Rijkswaterstaat Zeeland. Kees de Kraker Nederlandse Oecologische Flora dl.5 In mei verscheen het vijfde en daarmee het laatste deel van "nederlandse oecologische FLORA". Een boek waar de bezitters van de eerste vier delen reeds lang ver langend naar uitkeken, want regelmatig was het een pijn lijk gemis als je van het een of andere grasje of orchidee wat meer wilde weten dan de naam en belangrijkste de- terminatiekenmerken. De Oecologische Flora geeft in woord en beeld een schat aan informatie over wilde planten per familie en per soort, o.a. over de aard van de groeiplaat - 48

Sterna | 1994 | | pagina 26