excursies. Met Huiszwaluwen zijn uilen de troetel kinderen van onze vogelwerkgroep. Vooral Steen uilen. In de Hoeksche Waard had vijfentwintig jaar geleden iedere behoorlijke rij knotwilgen zijn Steenuilen. Knotwilgen vergen onderhoud. Daar aan was in geen jaren iets gedaan. Het waren net spelonken, hetgeen de Steenuilen zeer waardeer den. Veel van die oude knotwilgen kapseisden. Het wilgenknottersgilde stond op en schoffelde de bomen bij tot knotwilgen met toekomst. Ze waren gered. Maar Steenuilen keerden de geschoren en geknipte knotwilgen de rug toe. Steenuilzorgen bij onze vogelwerkgroep. Er kwam een uilecommissie die zorgde voor de productie en het aanbrengen van steenuilonderko mens op met zorg uitgekozen plaatsen. Met suc ces. Die onderkomens moeten worden onderhou den en gecontroleerd. De commissieleden die zich daarmee bezighouden maken veel mee. Zo voerde een lid onlangs een controle uit langs de Zuiddijk. Omdat in de daar staande fraaie rij schotwilgen ook kasten hangen en het gerucht ging dat bomen zouden worden geveld. Of ze echt kaprijp waren of dat de over de Hoeksche Waard rollende ruil verkaveling er mee had uit te staan is mij niet be kend. Ons lid was te laat. De bomen waren geveld. Ook die met de kast, die uit de vallende wilg was getuimeld en ergens in het land lag. Er volgde een tirade tegen de houthakkers die beterschap beloof den. De kast ging in de auto op de hoedenplank en het lid spoedde zich naar de voorzitter voor overleg over een gunstig alternatief voor het steen uilonderkomen. Na afloop trof hij in het auto interieur vogelpoep aan. En, na enig denkwerk en lang zoeken, ver weg onder het dashboard, een Steenuil. "My home is my castle", moet deze heb ben gedacht. Kast en Steenuil kregen een gastvrije re plaats elders in de Hoeksche Waard. 26

Sterna | 1994 | | pagina 4