Weel bij Stadtwijck (18). Foto: Wout Visser. of andere problemen, die realisatie bemoeilijken, zoals bestaande wegen en waterkerende dijken? Zijn er kaders waarbinnen de uitvoering (lees fi nanciering) kan worden gerealiseerd? Is de verwerving van grond noodzakelijk van een (particuliere) eigenaar? Vooraf kan al een eer ste selectie worden gemaakt. Bestaande welen, waar de toekomst min of meer van is veilig gesteld, kunnen al buiten beschouwing worden gelaten (1, 14, 16 en 22). Dit geldt ook voor plaatsen waar de veranderingen zodanig zijn dat het uitgesloten is dat de weel ooit kan worden teruggebracht (10, 19 en 25). Bij wat nadere beschouwing blijkt onge veer de helft in eerste instantie als zeer geschikt naar voren komt. In dit stadium is het echter nog te vroeg om keu zes te maken of prioriteiten te stellen. Geconcludeerd kan wel worden dat er voor een behoorlijk aantal welen redelijke mogelijkheden aanwezig lijken te zijn. voor de aanleg van welen moeten kunnen worden ingepast in de planvorming, voor de uitvoering (op z'n vroegst 1996). Een andere mogelijkheid kan worden gezocht bij de Gemeente Goedereede. Het poelenplan na dert inmiddels zijn voltooiing. Dat betekent dat op de kop van het eiland zo'n 50 poelen zijn aan gelegd. Een aantal van de bekeken locaties (1, 6 en 22) zijn al opgenomen in het poelenplan. De eerste reacties op het plan zijn positief. Tij dens de presentatie is door de provincie Zuid- Holland al een toezegging gedaan voor financiële steun uit het stimuleringsfonds natuurontwikke ling. De gemeente Goedereede is momenteel aan het onderzoeken of er mogelijkheden zijn in bin nen het poelenplan. Al met al een voortvarende start, al kan het nog wel even duren voor u tijdens een wandel- en fietstochtje op Goeree kunt genie ten van een fraai stukje in ere herstelde natuur. Wie voert het uit? Een deel van de locaties (2 t/m 9) ligt binnen de blokgrens van de Herinrichting Ouddorp-West. Bij de herinrichting is er een aanzienlijke taakstel ling voor wat betreft natuurontwikkeling. Plannen 62

Sterna | 1994 | | pagina 12