van 1992 t/m 1994 volgens eigen waarneming. Vliegtijd en voorkomen Gewoonlijk vliegen er twee generaties per jaar, maar door verschillen in overwinteringswijze en groeisnelheid van de rupsen zijn er verse vlinders te zien van begin april tot midden september. In grote delen van Nederland is het Bont zand oogje een zeer algemene standvlinder. Ook op de Kop van Schouwen is dat vrij zeker het geval. Zon der er speciaal naar te zoeken ben ik de vlinder al vaak tegengekomen (zie Fig. 1). Als er gericht ge zocht zou worden, stonden er zeker meer kruisjes op het kaartje. De Kop van Schouwen is met zijn vele houtwal len, bomenrijen, elzenmeten en open stukken bos een prachtig gebied voor het Bont zandoogje. Ziet u op een lichte plek in het bos een bruinig vlinder tje wegvliegen, sta dan eens even stil. Mannetjes vlinders van het Bont zandoogje hebben veelal een territorium. Na verstoring keren ze vaak weer te rug naar hetzelfde plekje in de zon en zijn dan als u ze voorzichtig nadert, goed te observeren. Literatuur BINK, F. A. 1992 Ecologische atlas van de dagvlinders van Noordwest Europa. Schuyt en Co, Haarlem. TAX, M. H. 1989 Atlas van de Nederlandse dagvlinders. Vlin derstichting Wageningen en Natuurmonumenten 's Graveland. Vlinderwerkgroep In de zomer van 1993 werd de vlinderwerkgroep Midden Zeeland opgericht. Momenteel zijn er al zo'n 30 leden die zich op verschillende manieren met vlinders bezig houden. Zo zijn er 5 a 6 werkgroepbijeenkomsten, zijn er dialezingen, excursies, worden de vlinderwaarne mingen opgeschreven en verwerkt en worden er adviezen gegeven b.v. bij de aanleg van een heem- tuin in Goes. Er was zelfs al heel snel een eigen nieuwsbrief: De Zeeuwse Prikkebeen, die vier maal per jaar verschijnt. Wilt u meer weten over deze enthousiaste werk groep, lid of donateur worden, dan kunt u kontakt opnemen met de secretaris: Dhr. A. M. Baaijens Grote Abeele 40 4388 VW Oost-Souburg Telefoon 01180-35563 Biotoop aan de Strandweg te Nieuw-Haamstede. Foto: J. P. van Waveren.

Sterna | 1994 | | pagina 19