Gedeelte van de "Topografische kaart van het eiland Goeree-Overflakkee", vervaardigd door J. H. Kips, uitgegeven in 1835, geïsoleerde gebiedjes - er ontstaan hierdoor meer mogelijkheden voor natuur verplaatsing en daardoor een grotere verscheidenheid aan natuur - tevens biedt het plan een aantrekkelijke inpasbaarheid van re creatie. Helaas kan ook dit plan niet zonder geldelijke steun. Dan praten we over de financiële haalbaar heid. En dan kom ik toch weer terug bij de ge meentelijke en provinciale overheden. Uiteraard vragen wij eerst aan hen dat zij het plan positief beoordelen en onderschrijven. Daar bij de uitwerking planologisch mogelijk te maken en de benodigde financiële bronnen aan te boren. Gelukkig hebben zowel de gemeentelijke als de provinciale vertegenwoordigers zich bij de presen tatie in positieve zin over het plan uitgelaten. Met een financiële ondersteuning wordt het voor de be trokken agrarisch ondernemers en andere land schapsbeheerders mogelijk om verantwoord aan dit plan deel te nemen. Ook recreatief biedt ons plan interessante mo gelijkheden. Veel gemeente willen tegenwoordig de recreatie meer kans geven. Helaas gaat dit nog al eens ten koste van gevestigde natuur. Ons plan voorziet in het aantrekkelijker maken van het landschap ten gunste van de recreant, de bewoner en de natuur. Kreken kruisen op veel plaatsen de wegen. Op die plaatsen is de natuur-ontwikkeling zichtbaar te maken voor bewoner en recreant. Plaatsing van in formatieborden en eventuele kijkplaatsen maakt ons natuurontwikkelingsplan ook voor de recrea tie aantrekkelijk, zonder dat de natuur hierdoor verstoord wordt. Kortom Alle eerder genoemde betrokkenen (overheden, landbouworganisaties en natuurbeschermingsor ganisaties) kunnen een taak hebben in de opzet van een natuurontwikkelingsplan voor Goeree- Overflakkee. Als Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee heb ben wij onze inzet aangeboden. Onze hoop is dat deze inzet ook door de andere betrokkenen zo wordt opgepakt. Jos Hendriks Kranendijk 18 Achthuizen 01874-1671 81

Sterna | 1994 | | pagina 31