Landschap 19-toen breed en tussen de boerderij en 't Diepe Gat staat een grote nieuwe loopstal met koeien. Een grote hoop veevoer ligt onder zwart plastic afgedekt met autobanden en dat is minder fraai. Een tweede foto van 't Diepe Gat, ook van vlak voor de oorlog, laat de omvang van deze weel zien, een brak binnenwater (het water bevat 4530 mg Cl" per liter) met interessante schelpjes als Hydrobia stagnorum, het "Dryf-Horentje" van Job Baster. Half september 1994 ging ik hier - tussen de buien door - weer eens kijken. Gehakselde inais werd op hopen gereden, gedroogde uien werden mecha nisch opgehaald en weldra zouden de aardappelen uit de grond gaan. Langs 't Diepe Gat zaten een paar Aalscholvers hun veren droog te wapperen. Meerkoeten, Kokmeeuwen en Blauwe Reiger wa ren te zien en de zwartbonte koeien keken nieuws gierig op, bij het steile binnendijkje. De laatste plaatjes zijn gemaakt in de zeer droge zomer van 1976 toen de oevers van 't Diepe Gat droogvielen en merkwaardige moerneringsputten opgevuld met slik zichtbaar werden. Ook wortels van elzenhout waren te zien. 2 Op foto 3 richting Groene Dijk staan links Bob van Leeuwen en diens zoon Niels, op foto 4 de jonge Volkert en Martijn Beekman. Het lijkt erop dat het zilte veen weggestoken is tijdens lage wa terstanden evenwijdig aan de (toenmalige) oever. De richels die overbleven waren wellicht bedoeld om op te lopen of het land niet geheel aan te tas ten. Ze waren te smal om het gestoken veen op te laten drogen tot turf. 54

Sterna | 1994 | | pagina 4