Programma "Open boomgaarddag" 7oktober 1995 9.30-16.30 uur LocatieHollandse Hoeve Kattendijksedijk 23 4463 AL Goes Ontvangst met koffie vanaf 9.30 uur Officiële opening door Drs. D.J. van der Zaag, Burge meester van Goes. -10.00-11.00 uur: enkele zeer korte praatjes waarbij o.a. het herschreven beheersplan "Hollandse Hoeve" wordt gepresenteerd; -Openingshandeling (onder voorbehoud:) appel schie ten met handboog. Korte rondleiding voor genodigden - tot 12.00 uur: toelichting bij verschillende activiteiten in de boomgaard. Doorlopend programma - Informatiestands en demonstraties: SLZ, KNNV-Beveland, Zeeuwse Vlegel. Imkervereni ging, fruitteeltmuseum, diverse biologische bedrijven, fruitkweker met enltechnieken, sappersen op ambach telijke wijze, fruitkwekerij met appelsap, wijngilde.fruit schikken, boekenstand; -Werkzaamheden in de boomgaard: vrijwilligers pluk ken fruit en voeren kleine snoeiwerkzaanheden uit; -Enkele kunstschilders geven hun impressie van de boomgaard; -Muzikanten-trio brengt af en toe rustige volksmuziek ten gehore; - Schieten met handboog om kistjes fruit of flessen sap te winnen; -Bezoekers kunnen zelf voor eigen gebruik fruit pluk ken; -Stand ingericht voor het "fruilspreekuur": zelf meege bracht fruit wordt op naam gebracht; verder voor alle mogelijke en onmogelijke vragen over fruit/bomen/ boomgaarden; -Voorts tentoonstelling van oude rassen, met fruitQuiz; -Stand ingericht voor de inwendige mens met koffie/ thee, appelbollen, appelflappen; Milieu Educatief Centrum/IVN verzorgt speciale activi teiten voor kinderen. Ambachtcentrum kan worden bezocht waar oude am bachten tot leven komen. Kinderboerderij is ondanks het einde van het seizoen spe ciaal voor deze daggeopend! Pannekoekhuis Likkepot is de gehele dag open. Panne koeken, wafels en poffertjes. Excursie door de boomgaard onder leiding van een gids; Aanvang 13.00 15.00,steeds± 1 uur. Organisatie en coördinatie in Zeeland: Stichting Landschapsverzorging Zeeland FolotSLZ

Sterna | 1995 | | pagina 29