PWLITI H RRJL f Rotterdam-Rijnmond Regionale Operationele Ondersteunende Diensten Hierbij willen wij ons aan u voorstellen. Sinds juli 1996 zijn wij werkzaam bij het Regio naal Bureau Milieuzaken van de Regiopolitie Rot terdam- Rijnmond. Hiervoor waren wij binnen de politie in andere functies werkzaam. Vanuit het Milieubureau is een tweejarig pro ject, genaamd Project Handhaving Groene Wet ten, gestart. Na dit project wordt er geëvalueerd of het voornoemde project definitief ingevoegd wordt in de taakstelling van het Milieubureau. Sinds de reorganisatie van de politie is de taak van de zogenaamde veldpolitie opgeheven. De nega tieve effekten hiervan werden duidelijk zichtbaar. Mensen vonden geen gehoor bij de reguliere poli tie voor de melding van misstanden in de vrije na tuur. Dit komt voornamelijk doordat er niet zo veel politie ambtenaren kennis hebben van de Flora-en Faunawetgeving zoals de Jachtwet, Vogelwet en Natuurbeschermingswet e.d.. Daar wij de handha ving van deze wetten weer daadwerkelijk op willen pakken zijn wij bezig met het opbouwen van een netwerk van instanties en organisaties, die de na tuurbescherming hoog in het vaandel hebben staan. Vooral mensen diezich regelmatig in de vrije natuur bevinden, zien de misstanden die zich daar voordoen. Deze mensen hebben een prima oog- en oorfunctie. Daarom roepen wij u op, wanneer u misstanden constateert, ons te bellen onder num mer 010-2749022. Alleen bij spoedeisende zaken b.v. vogelvangerij, aantreffen dode/vergiftigde roofvogels, uitsteken beschermde planten e.d. kunt u ons na kantooruren bereiken onder het sema foonnummer: 06-59130201. Wij willen u bijvoor baat danken voor uw medewerking. Met vriendelijke groeten, Cees Mesker en Henk Schep. Beheersactiviteiten Goeree-Overflakkee 1996 Belangstelling Wanneer we allereerst terug kijken naar het af gelopen jaar zien we dat de opkomst per actiedag iets achter blijft aan die van 1995. Evenals vorigjaar is er voor de terreinwerkzaamheden weer veel re clame gemaakt via de streekpers en radio. Waar schijnlijk door velen gehoord en gelezen. Toch komen er daardoor geen nieuwe vrijwilligers bij Het beste middel is nog de mond op mond en de via/via reclame. Opvallend is dat veel vrijwilligers erg plaats gebonden zijn. De gedachten gaan om plaatselijke knot-ploegen op te richten die dan ver antwoordelijk zijn voor de onderhoudswerkzaam heden in hun gemeente of hun woonomgeving. Dit om de burgers er meer bij te betrekken. De betrok kenheid bij andere delen van het eiland dan bij hen zelf blijkt er nauwelijks te zijn. Misschien dat met de samenvoeging van de gemeentes, het eiland ge voel terug komt. De natuur houdt zich ook niet aan gemeente grenzen. Op dit moment worden er gesprekken met in stanties gevoerd om plaatselijk rond de dorpen nieuwe natuur aan te leggen. Uitgangspunt bij ons is dat deze nieuwe natuur onderhouden wordt door de omwonenden. Toch zouden we het op prijs stellen wanneer zich er meer enthousiaste mensen bij de groep zouden melden. Ook iemand die assisteert bij het zoeken naar lokaties en of het bezoeken van eigenaars van percelen is welkom. Het recreatief bezig zijn met de natuur en het werken aan betere leefomstandig heden spreekt de meesten nog niet aan. Winter De winteractiviteiten zijn evenals vorig jaar zon der ongelukken verlopen. Voor een ieder was er een W.A- en een ongevallenverzekering afgeslo- 21

Sterna | 1997 | | pagina 23