De Berkenspanner Biston betularia vormt hét voorbeeld van een soort waarvan in de 19e eeuw donkergekleurde (melanistische) vormen in industiegebieden sterk werden bevoordeeld. Nu komt de zwarte vorm in vele biotopen voor en is vaak algemener dan de lichte vorm. Hier een gemengd huwelijk tussen een licht mannetje en een donker vrouwtje. Wie meer over nachtvlinders wil weten kan eens een kijkje gaan nemen bij het Slotbos op 18 juli. Foto: Henk Harmsen. 25 juli. Bij twijfel: 0111-653459 Jan-Piet van Waveren. 25 juli Uitwijkdatum voor de nachtvlinderexcursie van 18 juli 23 aug. Vlinderexcursie bij Biesterveld te Haamstede. Anton Baaijens en Jan-Piet van Waveren van de Vlinderwerkgroep Midden-Zeeland zor gen ook hier voor tekst en uitleg.Ze wachten je om 10.30 uur op bij het parkeerterrein hoek Vroonweg-Bieslerveldwegje (toegang GADRA). De in deze periode bloeiende Watermunt. Blauwe Knoop en Struikheide zullen onge twijfeld veel vlindersoorten aantrekken. Ver schillende Blauwtjes bijvoorbeeld of Zand oogjes. Bij de waterputten kunnen goed de schitterende Libellen bekeken worden. Het enthousiasme van de excursieleiders garan deert een leuk uilstapje in een gebied waar je normaal niet komen kunt. Bij slecht weer vindt de excursie plaats op 30 augustus. Informatie: 0111-653459 Jan-Piet van Waveren. 30 aug. Uitwi jkdatuin voor de vlinderexcursie van 23 augustus Sep. Groencursus. De Werkgroep Schoolbiologie organiseerd in samenwer king met de Naluur- cn Vogelwacht medio september een zogehe ten Groencursus. Het gaat daarbij om een korte cursus waarin een eerste kennismaking plaatsvindt met de natuur in de eigen omge ving. De ontstaansgeschiedenis van hel eiland, landschapslypen met kenmerkende dieren- en plantensoorten en ecologische begrippen als kringlopen en voedselketens kunnen tot de onderwerpen behoren. Excursies zijn even eens opgenomen. Iedereen die wat meer van de natuur wil weten kan deelnemen. Ook is een Groencursus een leuke voorbereiding voor mensen die natuur- gids willen worden. De Natuur-en Vogelwacht 25

Sterna | 1997 | | pagina 27