Spektakel bij Mosselbank Op 27 december 1996 was er als vervolg op een eerder initiatief van Staatsbosbeheer een vogel- kijktocht met de rondvaartboot de Veerman over de Grevelingen.Toen de boot tegen het einde van de rondvaart de haven van Bruinisse weer naderde werd er op het nabijgelegen recreatie eiland Mos selbank nog een Slechtvalk waargenomen. Omdat we er nog niet zoveel en meestal niet goed had kun nen zien, werd besloten nog even daarheen te varen. De Slechtvalk zat op de houten uitkijktoren van een van de twee eilandjes. Dichterbij gekomen vloog de Slechtvalk op. Niet voor ons, zoals al vlug bleek, maar om te jagen. Kortbij het eilandje stoot te hij op een vliegende vogel die daarna loodrecht omlaag viel en onder water verdween.Toen bleken nog twee andere vogels interesse in dit prooidier te hebben: een Grote Mantelmeeuwen een vrouwtje Bruine Kiekendief. De Grote Mantelmeeuw zwom zoekend rond en de Bruine kiekendief wie- kelde boven het water waar ergens het Geoorde Fuutje, want dat was het, verdwenen was.Nog een maal probeerde het fuutje vliegend weg te komen, maar daar stootte de Slechtvalk weer toe en bleef alleen het water als schuilplaats over. Eenmaal had de Grote Mantelmeeuw het vogeltje te pakken. De Geoorde Fuut werd in de lucht gegooid, maar wist opnieuw in het water te ontsnappen. De Bruine Kiekendief gedroeg zich als een heuse Visarend door zich in de golven te storten om de fuut te grij pen, echter zonder sukses. De rondvaartboot, vol over de railing hangende vogelkijkers dreef onder tussen vlakbij het schouwtoneel waar zich deze on gelijke strijd voltrok. De Slechtvalk die zijn kans af wachtend steeds rondjes had gevlogen, keerde na enige tijd weer terug naar zijn zitplaats. Mantel meeuwen kiekendief zagen af en toe een glimp van het fuutje, maar tenslotte kwam dat niet meer boven. Wellicht had het toch een veilig plekje tus sen de stortstenen van de oeververdediging gevon den of misschien was het verdronken. De toe schouwers die geboeid het spannende gebeuren gevolgd hadden, waren zeer te spreken over deze bijzondere afsluiting van de vogelkijktocht. Een van de goed vertegenwoordigde Belgische voge laars merkte op: die Ollanders zullen hier wel voor geschoven hebben". Kees de Kraker 27

Sterna | 1997 | | pagina 29