Landschap 19 toen Eind Boerenweg bij Zierikzee ca.i94o 1 Voor veel inwoners van Zierikzee zal het hier gekozen punt zeker bekend zijn. Daar ligt im mers het "strandje van Borrendamme". waar het zo fijn zwemmen is en uitkijken op de dijk. De boerderij vlakbij heet 'Borrendamme'. Het voormalige dorp Borrendamme lag buitendijks bij 't Hoofd aan het einde van het Havenkanaal van Zierikzee naar de Oosterschelde. Zoals zo vaak geldt ook hier: "Zoek een hoger gelegen punt en aanschouw het landschap". Foto 1 Richting zee kijkend (langs de Oosterschelde spreekt men van de zeezijde!) zien we de onderge lopen Lockers Inlaag. Een restant van de vroegere zeedijk (die op zich tussen 1553 en 1568 als inlaag- dijk was aangelegd) is het uitsteeksel aan het eind van de dijk.genaamd Kistersnol. De dijk zelf laat van boven naar beneden de Mur- altmuur, de betonglooiing, de basaltglooiing met palenrijen en de stortsteen zien. Het is behoorlijk laag water, de kinderen spelen tussen de keien en vangen krabbetjes met een mossel. Door mijn leermeester op de Katholieke Leer gangen in Tilburg Gerard Schoenmaker (geboren te Zierikzee, 1932) werd dit het "Roomse strandje" genoemd,een naam die ik verder nooit hoorde. Foto 2 De tweede foto laat de plek zien in noordelijke richting. De zeedijk gaat hier over in de inlaagdijk van de Suzanna's Inlaag. Oorspronkelijk bestond die inlaag uit twee delen. Het noordelijke stuk heette Suzanna's Inlaag, het zuidelijke Kisters In- Inlagenlandschap ten westen van Zierikzee; O uitkijkpunt Boerenweg. (Detail topografische kaart 42II, verkend 1938, herzien 1946) Schouwe,n k.

Sterna | 1997 | | pagina 4