Agenda Schouw en-Diiiv eland (meer informatie over deze aktiviteiten op blz. 26 van de Lente-Sterna) 23 augustus Vlinderexcursie bij Biesterveld te Haamstede. Parkeerterrein Vroonweg bij GADRA om 10.30 uur. september GroencursusWerkgroep Schoolbiologie 11 oktober Steltlopertrek kijken bij Flaauwersinlaag. Vertrek om 9.30 uur Heerenkeet. Goeree-Overflakkee 30 oktober Najaarsvergadering met lezing over roofvogels door leden van de (roof)vogelwerkgroep. Aanvang om 19.30 uur inde Landbouwschool te Middelharnis. Vlinderwaarnemingen Goeree-Overflakkee Krijn Tanis) Oranjetipje 3-5-'97 2 ex. Bokkepolder. G.H. Tanis; 10-5- '971 ex. aldaar, K.Tanis Kleine parelnioervlinder 10-5-'97 2 ex. Westhoofdvallei Ouddorp. K.Tanis Plantenwaarnemingen (Lien de Wit/Clarie Tanis) Zegekruid Nicandra physalodes zomer '97 Staakweg Dirksland. M. Huisman Rond wintergroen Pyrola rotundifolia zomer '97 Greve- lingendam. A. en K. van Oorschot Rietorchis Dactylorhiza majalis zomer '97 Westhaven- dijk Dirksland.T. van Eijk Voor vlinders is het tot nu toe een matige zomer. Kijk ook eens naar andere insekten, zoals libellen. Al zult u de afgebeelde Paardenbijter Aeshna mixta niet vaak in alle rust kunnen be kijken. Het is een soort die veel vliegt en tijdens de jacht niet steeds terugkeert naar een vaste zitplaats. De Paardenbijter (hoe komt een libel trouwens aan zo'n naam?) is o.a. herken baar aan het gevlekte achterlijf van de Aeshna-soorten en het spijkervormige figuurtje juist onder het borststuk. Foto: Iienk Harmsen.

Sterna | 1997 | | pagina 27