Wie op 7 maart naar de zeevogelexcursie op de Brouwersdam gaat. krijgt vrijwel zeker Paarse Strandlopers te zien. Wist u trouwens dat veel van deze vogeltjes helemaal uit Noord-Canada hier komen overwinteren? Foto:Henk Harmsen. Groencursus 'Schouwen-Duiveland, landschap, flora en fauna' Natuurliefhebbers die graag wat meer willen weten van verschillende aspecten in het eilandelij- ke landschap kunnen komend voorjaar deelnemen aan de door de Werkgroep Schoolbiologie (Jeltje Lanting) en Natuur- en Vogelwacht (Bram Coo- mans) opgezette Groencursus Schouw en-Duive- land, landschap, flora en fauna De cursus wordt op maandagavond gegeven in Zierikzee. Excursies vinden in principe op zater dagmorgen plaats. De deelnamekosten bedragen fl. 85,00 inclusief materiaal. Er kunnen maximaal vijftien mensen deelnemen. 1 nformatie en aanmel ding: Jeltje Lanting 0111-416367 of Ine v.d. Ven 0111-413407. Cursusdata en -thema 's: 30 maart Ontstaan van Schouwen-Duiveland 6 april Vogels op het eiland 18 april Vogelexcursie 20 april Planten op het eiland 27 april De Schouwse duinen 9 mei Duinexcursie 18 mei Bomen op het eiland 25 mei Planlenexcursie 6 juni Bomenwandelingindeslad 8 juni Oosterschelde.schor en slik 13 juni Excursie naar schor en slik 22 juni Leven in zoet en brak water Afsluiting Nascholing natuurgidsen. Tijdens een goed bezochte gidsenbijeenkomst ter afsluiting van het excursieseizoen 1997 werd onder meer overeenstemming bereikt over de in houd en data van een drietal nascholingsavonden in het aanstaande voorjaar. De onderwerpen zijn vastgesteld aan de hand van een begin dit jaar door de gidsen ingediende voorkeurslijst, die onderdeel uitmaakte van een onderzoekje naar de gang van zaken rond de excursies in de Meeuwenduinen en het Slotbos/Zeepe. De organisatie van de nascho lingen is in handen van Teun Rosmolen en Bram Coomans. Zij overleggen momenteel nog over de locatie voor de bijeenkomsten. Gidsen en excursie coördinatoren Wil Steutel (Slotbos/Zeepe) en Gea Binneveld (Meeuwenkolonie) krijgen tijdig een uitnodiging met alle gegevens. Programma: 20 februari Ontstaan van Schouwen-Duiveland 20 maart Duinenen vogels 17 april beheersbeleidSBB/NM excursietechnieken/vaardigheden Voordat het excursieseizoen start vinden de ge bruikelijke voorwandelingen in de betreffende ge bieden plaats o.l.v. medewerkers van Staatsbosbe heer en Natuurmonumenten. Voor informatie over deze activiteiten kun je te recht bi j Bram Coomans, telefoon 0118-472527 (privé) of0113-211675 (kantoor). 85

Sterna | 1997 | | pagina 33