Agenda Schouw en-Duiv eland (zie voor meer informatie biz. 84 en 85) 24 januari Ganzenexcursie. Verzamelen om 9.30 uur bij De Heerekeet 20 februari Start Nascholing natuurgidsen 7 maart Water- en zeevogelexcursie langs de Brouwersdam. Aanvang 9.30 uur bij de spuisluis zeezijde 30 maart Start Groencursus 18 april Vogelwandeling in het Ouwerkerkse krekengebied. Verzamelen om 9.30 uur bij de zw- toegang 24 april Jaarvergadering in Geref. Kerk te Burgh-Haamstede. Aanvang 19.45 uur 21 mei Vogelgeluidenexcursie in het Slotbos te Haamstede. Verzamelen om 5.00 uur aan de Moolweg Goeree-Overflakkee 19 maart Ledenvergadering en dialezing in de Landbouwschool te Sommelsdijk. Aanvang 19.30 uur Plantenw aarnemingen Transgalactisch Zweefkruid Physalis ellis hubersii zomer 1997, 3 ex. Noord-Langeweg Zonnemaire. Het betreft hier een buitengewone advenliefsoorl die in een bloem rijke akkerrand van het project Zonnestraal werd gevon den. Wellicht is het zaad meegekomen met de Verrassen de Gewassen die op deze akkerrand verbouwd werden. De zaaddozen van de opvallend forse planten 6m) ver toonden duidelijke verwantschap met de ons allen welbe kende Lampionplant Physalis spec., terwijl de verdere Latijnse naam vermoedelijk verwijst naar de ontdekker van het zweefkruid. De in de wind wiegelende zaaddozen brachten een aangenaam zacht tinkelend geluid voort. Even plotseling als deze soort vanuit de kosmos was op gedoken, was ze ook weer verdwenen. Vermoedelijk is hetgeen blijvertje! Foto: Kees de Kraker.

Sterna | 1997 | | pagina 37