Kuifeenden vormen een vaste verschijning in het Ouwerkerkse krekengebied. Op 18 april kunt u er samen met de bos wachter naar kijken. Hier, oogkontakt met een vrouwtje. Foto: Henk Harmsen Een leuke wandeling kan dat worden. Hij duurt zo'n twee uur en wordt begeleid door mensen van de vogelwerkgroep. 17 okt. Vogelen in het Dijkwater onder leiding van de echte vogelaars van de Natuur- en Vogel wacht. Verzamelen om 9.30 u. bij het start punt van de Stevensluiswandeling aan de Weg door het Dijkwater. Vergeet je kijker niet bij deze excursie, hel zou jammer zijn als je de hier eerder gesigna leerde Zilverreiger en wellicht nog ronds truinende Bruine Kiekendief zou moeten missen. De kans op Fuut. Brilduiker en an dere eendachligen en misschien ook ganzen en zwanen is groot in het water van de jong ste inpoldering van het eiland. 14 nov. Steltlopers- en eendenexcursie langs de inla gen. Start om 9.30 u. vanaf Café De Heere keet. Boogerdweg 1 (bij haventje Flaau- wers). De leiding is, hoe kan dat anders, in handen van leden van de vogelwerkgroep. Wandelend over en langs de inlaagdijken is in dit vogelgebied bij uitstek altijd weer van alles te beleven. Met de kop in de nek rusten de steltlopers, groepen fluitende Smienten, lawaaierige Bonte Pieten, ganzen, een tegen de dijk hangendeTorenvalk of boven de kale akkers zwevende Buizerdje weet nooit van te voren wat er zit, maar het is altijd de moei te waard! Na afloop in De Heerekeet in het vogellog boek schrijven en onder het genot van warme chocolademelk - of iets nog heters - napraten en genieten van hel uitzicht hoort er een beetje bij,probeer maaFs. Voor inlichtingen over genoemde activiteiten kun je te recht bij Bram Coomans, privé: 0118-472527 (tot 1 mei)/ 0113-581362 (vanaf 1 mei), kantoor: 0113-211675. Toelichting op bijlage Sterna Vorig jaar is er voor het eerst voor gekozen de jaarversla gen van de zes werkgroepen in aangepaste vorm met de Sterna mee te sturen. Ook dit keer ontvangt u een over zicht van de werkgroepactiviteiten als bijlage. Veel trou we bezoekers van de ledenvergadering gaven te kennen de toelichting van de coördinatoren tijdens de jaarverga dering toch wel te missen. Daarom zal getracht worden dit onderdeel opnieuw op de agenda te krijgen. 23

Sterna | 1998 | | pagina 25