Paartje Strandplevieren. Foto: Remco Beijersbergen. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 Aantalsontwikkeling van de Strandplevier op Schouwen-Duivalfmd '86-96. Broedlokaties van de Strandplevier op Schouwen- Duiveland '86-96. vens geen sprake zal zijn van de hier weergegeven dramatische afname helaas wèl, opnt. Redactie). Tot n u toe zij n er alleen voor 1986 en 1987 gegevens ingevoerd die betrekking hebben op de Grevelin- gen-populatie van de Strandplevier. De aantallen voor de Zuidkust van Schouwen zijn wel allemaal ingevoerd. Of we kunnen op een kaartje van Schouwen- Duiveland alle bekende broedlokaties van de soort in dezelfde periode laten zien. Er zal ook gewerkt moeten gaan worden aan be geleidende teksten per vogelsoort. Als alle gege vens in het databestand zijn ingevoerd zou het daarna niet al te lang hoeven duren voordal de "up date" persklaar is. Hoe die er uiteindelijk uit zal gaan zien is dus nog onzeker. Zeker is wel dat de re gionale ontwikkelingen van de afgelopen en nog komende tijd het rechtvaardigen om de vogelstand op Schouwen-Duiveland kwalitatief en kwantita tief als ijkpunt voor later juist nu vast te leggen. Het zou mooi geweest zijn als we volgend jaar al zover waren, want in 1999 hoopt onze vereniging haar 50- jarig bestaan te vieren. Het verschijnen van de Avi fauna-update had in het komend jubileumjaar extra tot de feestvreugde kunnen bijdragen. (Met dank aan Leo Trompetvoor de hulp bij Itet converteren van de grafiek naar dit tekstbestand 43

Sterna | 1998 | | pagina 17