Agenda Schouwen-Duiveland (zie voor meer informatie blz 57) 17 okt Vogelen in het Dijkwater. Verzamelen om 9.30 uur bij start wandelroute aan de Weg door het Dijkwater 14 nov Steltloper- en eendenexcursie langs de inlagen. Start om 9.30 uur vanaf Café De Heerenkeet Goeree-Overflakkee (zie voor meer informatie blz 58) 22 okt Najaarslezing door natuurfotograaf Henk Tromp. Aanvang 9.30 uur aula Landbouwschool Som- melsdijk Oproep voor vlinderwaarnemingen Hel ligt in de bedoeling om ook voor 1998 een overzichtje van het voorko men van dagvlinders samen te stellen. Vlinderwaarnemingen uit het afgelo pen seizoen op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland zijn bij mij daarom van harte welkom. Hoe meer waarnemingen, deste completer is het beeld want de ene plaats is de andere niet! Het artikel op basis van de be schikbare gegevens zal in het winter nummer van Sterna verschijnen. Aardig was dit jaar een kleine invasie van de Oranje Luzernevlinder.die met name in augustus op vrij veel plaatsen in het open gebied te zien was. Schroom niet jullie bevindingen.even- tueel met opmerkingen over toe- dan wel afname ten opzichte van voor gaande jaren, te melden. Ook losse waarnemingen, bij voorbeeld van de Oranje luzernevlinder zijn welkom. Graag voor 1 november. Kees cle Kraker Burghse Ring 20 4328LL Burgh Voor degenen die de Kluifleeuwerik niet kennen is het altijd even oppassen, want ook de Veldleeuwerik kan zijn kuif flink opzetten. De Kluifleeuwerik heeft een forsere snavel, een grijzer bovendek en zit meer rechtop dan de Veldleeu werik. Ook het geluid is zeer karakteristiek met een duidelijk hogere klank dan zijn algemene familielid. Lien de Wit en Robbin van Dijk zagen op 8 mei 2 exemplaren op de Grevelingendam. Foto: Henk Harmsen, 3 september 1987, Scheve- ningen.

Sterna | 1998 | | pagina 35