Broedvogels tussen Nieuw-Haamstede en Westenschouwen: verslag van een inventarisatie in 1997 W- aospi Boswachterij Westerschouwen. Foto: Kees de Kraker. Jan-Willem Vergeer In het voorjaar van 1997 werd de broedvogelbevolking van 1022 hectare Schouws duingebied in kaart gebracht. Het ging om de volgende gebieden:de Boswachterij Westerschouwen (Staats bosbeheer). de Meeuwenduinen (idem), het Zeepe (Natuurmonumenten),het Slotbos Haam stede (idem) en het Vliegveld Haamstede (Gemeente Schouwen-Duiveland). Aanleiding voor het onderzoek was een opdracht van Staatsbosbeheer aan J.W. Vergeer om Boswachterij en Meeuwenduinen te karteren. De gebieden van Natuurmonumenten worden jaarlijks geïnven tariseerd door leden van de Vogelwerkgroep Schouwen-Duiveland en konden derhalve een voudig worden toegevoegd. Het Vliegveld werd speciaal voor dit rapport onderzocht door L. Tromper van voornoemde Vogel werkgroep. In dit artikel wordt een overzicht van de belangrijkste resultaten van al dit telwerk gegeven. Een uitgebreid verslag is te vinden in een door Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten uitge geven rapport (Vergeer 1998). Zi jn ze nou nooit uitgeteld? Sommige Sterna-lezers verbazen zich wellicht over de niet aflatende stroom van broedvogel- en andere tellingen die op en rond Schouwen-Duive land verricht worden. 'Weten we nou langzamer hand niet wat er allemaal zit?' luidt de verzuchting die menig enthousiast teller wel eens te horen krijgt. Het antwoord daarop is: neeten de hier be sproken inventarisatie in de Schouwse Westhoek levert daar maar weer eens een levendig bewijs van. In Meeuwenduinen en Boswachterij, gebie den die begin jaren negentig nog grondig onder zocht waren, blijken zich diverse, soms ronduit spectaculaire ontwikkelingen af te spelen. Ook in Zeepe en Slotbos, die nota bene jaarlijks door de Vogelwerkgroep onderzocht worden, levert het 34

Sterna | 1998 | | pagina 8