Goeree-Overflakke Vereniging voor Natuur en Landschapbescherming Goeree-Overflakkee Onderstaand de geplande activiteiten voor 1999. In de volgende Sterna zullen de data weer worden ge actualiseerd. Belangrijke data zoals lezingen, excur sies en terreinbeheer zullen ook via de kranten en de kabel bekend worden gemaakt. Bij twijfel altijd even bellen naar één van de coördinatoren. 5 januari Vergadering bestuur en coördinatoren 16 januari Ganzen en roofvogeltellingen 30 januari Aktiedag terreinbeheer te Ouddorp 4 februari Vergadering bestuur en coördinatoren 13 februari Ganzen en roofvogeltellingen 27 februari Aktiedag terreinbeheer te Ouddorp 4 maart Vergadering bestuur en coördinatoren 13 maart Ganzen en roofvogeltellingen 18 maart Ledenvergadering en dialezing in de Landbouwschool te Sommelsdijk Aanvang 19.30 uur maart Aanplant van wilgen op locaties in de gemeente Middelharnis 1 april Start weidevogeltellingen 12 april Start inventarisatie door de planten werkgroep De plantenw erkgroep Vanaf begin april elke maandagavond trekt de plan- tenwerkgroep weer naar buiten om met elkaar plan ten te (onder-) zoeken. Ook niet kenners van planten kunnen op deze avond met de werkgroep meelopen. De werkgroep determineert vanaf oktober elke eer ste en vierde maandagavond van de maand. Op deze avonden worden voornamelijk gedroogde planten gedetermineerd. Erg leerzaam!! Deze avonden zijn ook bedoeld voor nieuwe Floron-medewerkers/sters. Op een eenvoudige wijze wordt u geleerd hoe te de termineren. Inlichtingen en opgeven bij de coördina toren. Vogelwerkgroep Deze groep is het hele jaar erg actief. Vanaf begin april starten de broedvogelinventarisaties en weidevogel inventarisaties over het hele eiland. In de maanden september tot en met maart worden de ganzen, water wild en roofvogels geteld. Dit als onderdeel van lan delijke tellingen. Belangstelling? Ga eens met iemand mee! Bijzondere waarneming gezien? Geef dit altijd door. Wat voor u niet bijzonder is, kan dat voor ons wel zijn. Zin om een keer mee te gaan? Neem dan contact op met KrijnTanis. Waarnemingen over de vogel van het jaar, doorgeven aan Dick Wilbrink, Rembrandtlaan 158,3141 AL te Middelharnis, tel. 0187-489556. Het hele jaar door zullen er inventarisaties en onder zoeken plaats vinden voor de te maken avifauna van Goeree-Overflakee. Als iemand nog in bezit is van oude waarnemingen kan daar over contact worden opgenomen met Ger Maatkamp,lel 0187-601537. Terreinbeheer Erg veel enthousiaste mensen kunnen we bij het ter reinbeheer zeker nog gebruiken. Eén zaterdagmor gen in de maand bezig zijn met de natuur geeft een ieder een weldadig gevoel. De actiedagen zijn steeds op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 uur tot 12.30 uur. Voor iedereen wordt er op deze dag een on gevallen- en w.a. verzekering afgesloten. De juiste plaats wordt altijd vermeld in de streekpers. Opgeven en inlichtingen bij coördinatoren. Nestkasten Er zijn nog steeds mezenkasten bij de vereniging in voorraad. Deze zijn af te halen of te bestellen bij Cees Appel, Oudelandseweg 62 te Ouddorp, tel: 681105.of via de penningmeester. De kosten zijn f 15,00 per kast. Op verzoek kunnen ook andere kasten worden ge maakt. We geven u graag advies welke kast(en) en waar u deze in de tuin kunt ophangen. Alle kasten worden in eigen beheer gemaakt. Uitgave Nog steeds verkrijgbaar bij de penningmeester het boekje "De Kreken van Oostflakkee" (mei 1980) en het boekje "De Krammer" (maart 1984). De kosten hiervan zijn f3,00 per stuk of f 5.00 voor beide boekjes (excl. portokosten). U kunt deze boekjes alsnog in uw bezit krijgen door overmaking op onze postbankre kening 2940138 (f2.50 per boekje extra voor porto) of door deze bij de penningmeester af te halen. Van harte aanbevolen het boekje "Vogels, planten en dieren van de Bokkepolder" uitgegeven tijdens het 10-jarig bestaan van de vereniging juni 1989. Af te halen bij bestuur en coördinatoren voor f 5,00. Per post f7,50. Nog steeds verkrijgbaar is het boekje "Natuurontwik keling op Goeree-Overflakkee". Op te halen bij be stuur of coördinatoren of per post te ontvangen voor f 2,50. Dit zelfde geldt voor de "Welen van Goeree 1994) voor f 5,00 of f 7,50 per post. Pas uitgevlogen Boomvalken op buitendijk Ambachtsheerlijkheid Cromstrijen, zomer 1979. Foto: Gerarcl Ouweneel.

Sterna | 1998 | | pagina 31