Schouw en-Duiv eland Aktiviteiten Natuur- en Vogelwacht 1999 Op vrijdag 26 maart houdt de Natuur- en Vogelwacht haar algemene ledenvergadering. Deze keer wat eerder in het jaar dan gewoonlijk, omdat later in het jaar nog een 'feestavond' wordt georganiseerd in ver band met het 50-jarig bestaan van de Vogelwacht in 1999. Over datum, plaats en tijd, alsmede de invulling van deze avond wordt u geïnformeerd in het Lente-nummer van Sterna. Het programma na de pauze op de jaarvergadering betreft een lezing van de heren Theo Prins en Kees Storm over het onderwerp: Ooster- schelde na 1272jaar kering .Aanvang: 19.45 uur Gereformeerde Kerk Haamstede. Dank zij de medewerking van enkele enthousiaste vrijwilligers van binnen en buiten de vereniging kun nen ook voor 1999 weereen aantal erg aantrekkelijke natuuruurtjes in het vooruitzicht worden gesteldIn het hieronder volgende overzicht ontbreken nog excursies rond de onderwerpen planten en vlinders. Af hankelijk van het beschikbaar vinden van bekwame begeleiding worden deze mogelijk in de loop van het jaar toegevoegd. Hou de Sterna in de gaten dus! Het zij nog maar eens gezegd: deelname aan de excursies van de Natuur- en Vogelwacht is geheel gratis, ook voor niet-leden. Neem ze dus vooral mee, die familieleden, vrienden en kennissen die de uitstapjes van de Vogelwacht inderdaad nog niet kennen. Laat ze meegenieten van de eilandelijke natuur en de verhalen van onze gidsen maar.omring ze na afloop van de excursie alstublieft met zorg als ze overlopen van verwondering en in hun enthousiasme niet meteen weten waar ze het moe ten zoeken. Wijs hen de weg naar onze penningmeester of secretaris alwaar zij zich als lid van de Na- tuur- en Vogelwacht mogen aanmelden om vervolgens als herboren naar huis terug te kunnen keren. Kortom, iedereen is meer dan welkom bij de Natuur- en Vogelwacht en de volgende activiteiten: 23 jan. Ganzenexcursie in de Prunje. Gids:TedSluijter (Vogelwerkgroep). Vertrek: 9.30 uur vanaf café De Heerekeet, Boogerdweg 1 (haventje Flaauwers). De Prunje is een vermaard ganzengebied. Eind januari kun je met wat geluk alle vier hier voor komende soorten nog aantreffen. Ted Sluijter (coördinator van de Vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht) weet als geen ander waar je moet kijken en waar je op moet letten. Vanaf de weg onderlangs de inlagen heb je een prachtig uitzicht op de vaak grote groepen 'gra zers en gravers' die zich al l'ouragerend en rustend opmaken voor hun verre reis naar het broedgebied. Vergeet je verrekijker niet en reken erop dat het knap koud kan zijn in januari, dus: met de juiste plunje naar de Prunje! 6 maart Zee- en kustvogels waarnemen langs de Brou- wersdam. Gids: Gijs v/d Ende (Vogelwerk groep). Start: 9.30 uur bij de Spuisluis-buiten- zijde Brouwersdam. De Brouwersdam is een mooie plek om zee- en kustvogels - sommigen op voorjaarstrek - te bewonderen: gracieuze futen, statige zaagbek- ken, zenuwachtige steenlopertjes en andere 'hoogpotigen', allerlei eenden, meeuwen, noem maar op. De ene soort aan de zeezijde van de dam.de andere in wat rustiger water aan de binnenkant. Met kalm voorjaarsweer zie je alles beter natuurlijk, maar een lekkere bries uit zee geeft deze omgeving toch altijd iets ex tra's. Het moet dan ook al slecht weer zijn wil Gijs van den Ende de excursie afblazen. Hij is een doorgewinterd vogelaar, wind- en weerbe- stendig met bovendien veel parate kennis en een goed verhaal. Gijs wil per auto de Brouwersdam aan beide kanten afstruinen en waar nodig en mogelijk even uitstappen voor tekst en uitleg. Zonder kijker begin je hier niet veel! 10 april Steltlopertrek kijken bij Flaauwersinlaag en Prunjegebied. Gids: LeoTromper (Vogelwerk groep). Verzamelen: 9.30 uur bij café De Hee rekeet, Boogerdweg 1 (haventje Flaauwers). In de Flaauwersinlaag en de aangrenzende wa tergangen en graslanden van de Prunje wemelt hel altijd al van de steltlopers, maar tijdens de voorjaarstrek tref je er nog aanzienlijk meer. Meer soorten ook. Ze zijn wat moeilijk op naam te brengen soms;ze lijken veel op elkaar. Een beginnend vogelaar heeft er echt zijn boekje bij nodig of...de aanwezigheid van ie mand als Leo Tromper. Ga maar eens een za terdagmorgen met hem mee. Je zult soorten en bijzonderheden kunnen noteren die je zelf nooit ontdekt zou hebben. Leo is een razend enthousiast 'veugelaer' en als je niet oppast ben je dat na afloop van de excursie zelf ook! Denk eraan: notitieboekje, potlood, kijker en een paar stuivers voor wat lekkers in 'de keet'. 90

Sterna | 1998 | | pagina 32