Roodkeelduikers zijn's winters aan de zeezijde van de Brouwersdam een gewone verschijning. De laatste jaren geluk kig zelden als stookolieslachtoffer zoals dit exemplaar. Foto: Henk Harmsen. De volgende excursies worden in de komende Sterna's uitg< 13 mei Vogelgeluidenexcursie langs de duinrand van Boswachterij Westenschouwen. Gids: Ted Sluijler (Vogelwerkgroep). Aanvang: 5.15 uur ("s morgens!) bij de inrit van de parkeerplaats aan de rotonde te Westenschouwen reider toegelicht. 9okt. Paddestoelenexcursie op het landgoed GADRA.Gids:Loek de Bruijn (IVN-afdeling De Bevelanden). Vertrek: 9.30 uur van hel par keerterrein hoek Vroonweg-Biesterveldwegje bij Haamstede 24 mei Fietsexcursie langs de oevers van de Gouwe. Gids: Bram Coomans (Natuur- en Vogel wacht). Start: 9.30 uur vanaf de parkeerplaats bij Mon Plaisier.Donkereweg Schuddebeurs 6nov. Herfstwandeling in het Schelphoekgebied te Serooskerke. Gids: Bram Coomans. Vertrek: 9.30 uur vanaf de oostelijke parkeerplaats nabij restaurant De Schelphoek 25 sept. Vogeltrek kijken en luisteren op de duinover gang bij de rotonde te Westenschouwen. Gids: Leo Tromper (Vogelwerkgroep). Verzamelen Voor meer informatie over deze aktiviteiten: bij de inrit van de parkeerplaats aan de rotonde Bram Coomans, 0113-581362/211675 In memoriam Frans Jansen Bij het verzenden van de vorige Sterna bereikte ons het bericht, dat op 9 oktober onze oud-voor zitter Frans Jansen op 79-jarige leeftijd is overleden. Frans Jansen was voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht van 1973 - 1994. Namens de Vogelwacht en de gezamenlijke natuurbe scherming heeft ons bestuurslid John Beijersbergen op de begrafenis te Brouwershaven een af scheidswoord gesproken. Een uitgebreid interview met Frans Jansen kunt u vinden in het decembernummer van Sterna uit 1994. Redactie 91

Sterna | 1998 | | pagina 33