komstige ontwikkeling van de recreatiesector werd geschetst. Het kwam er op neer dat verbete ring van de kwaliteit een vereiste is om in de toe komst concurrerend te zijn met bijvoorbeeld de Duitse Oostzeekust. Om dit te bereiken was in ieder geval een forse areaal uitbreiding nodig om de oppervlakte per standplaats en ruimte voor voorzieningen te kunnen realiseren. Doordat bij de provincie een college met een ande re politieke signatuur was aangetreden waren ook daar blijkbaar de geesten rijp om het terughouden de beleid ten aanzien van de verblijfsrecreatie te laten varen. Het heeft geleid tot het opnemen van enkele projecten om de kwaliteitsverbetering van de recreatiesector mogelijk te maken. De projec ten die daar betrekking op hebben zijn voortva rend ter hand genomen, wat niet van alle projecten gezegd kan worden. Een project dat diende om de behoeftes van on dernemers te peilen en daarmee de omvang van het gebied nodig voor uitbreiding is inmiddels afge rond. Het onderzoek is door een adviesbureau uit gevoerd, waarbij de toetsing is uitgevoerd door een "onafhankelijke" commissie. De uitkomst was in ieder geval een forse claim op ruimte en daarnaast ook nog een uitbreiding van het aantal standplaat sen om één en ander economisch mogelijk te maken. De aanvragen kwamen vooral van de gro tere bedrijven en juist niet van de kleine bedrijven, waar ons inziens de behoefte aan kwaliteitsverbe tering het grootst is. Ook het verzoek om in het zandwallengebied uit te mogen breiden is ondanks onze protestenniet helemaal van tafel gegaan. Uit eindelijk is er een verplaatsingsgebied. of zeg maar uitbreidingsgebied, aangewezen door de stuur groep van de gebiedsgerichte aanpak (burgemees ter Sinke en gedeputeerde Heijkoop) van onge veer 50 hectare. Het gebied ligt ten noorden van de Vrijheidsweg, tussen het viaduct en de Langedijk. Dit gebied zal als zodanig in het nieuwe streekplan worden aangewezen. Hier zou de kwaliteitsverbe tering, die gepaard gaat met een uitbreiding van de benodigde ruimte in principe plaats moeten vin den. In de praktijk willen echter de meeste bedrij ven de uitbreiding naast hun bestaande bedrijf re aliseren. De komende jarenzal moeten blijken hoe dit uit gaat pakken. Plankaart Landinrichting Ouddorp-West. 50

Sterna | 1999 | | pagina 50