Goeree-Overflakkee De waterschapsverkiezingen Bram Schrier In waterschapsverkiezingen voor het Waterschap Goeree-Overflakkee 1999 waren er zes groene kandidaten verkiesbaar. Drie kandidaten in de kategorie gebouwd, twee kandidaten in de kategorie ingezetenen en één kandidaat voor ongebouwd. Van de zes kandidaten waren vier kandidaten al lid van het waterschapsbestuur en dus herkiesbaar. Voor gebouwd en voor inge zetenen wilden we proberen een zetel te winnen. Een brief aan alle leden van de vereniging, 12.000 folders, ter beschikking gesteld door de on dersteunende provinciale en landelijke natuurorganisaties, artikelen in de krant en deelname aan programma's in de streekomroep ondersteunden de groene kandidaten. Toen de stemmen geteld waren bleken de vier al zittende bestuursleden herkozen te zi jn en de nieu we kandidaten niet gekozen te zijn. Het stemt ons verheugd dat het vier jaar geleden begonnen werk door de al ingewerkte 'groene' wa terschappers kan worden voortgezet. Om die reden hadden zij zich herkiesbaar gesteld. We be treuren dal de nieuwe kandidaten niet zijn geko zen. We hebben uit de verkiezing geleerd dat we wel het maximale resultaat behaald hebben. Dit blijkt als we het totaal aantal stemmen dat op groene kandidaten is uitgebracht, per kategorie. in ogen schouw nemen. Wanneer deze stemmen per kate gorie worden opgeteld en gelijk worden verdeeld over de groene kandidaten per kategorie zou het aantal gekozen kandidaten niet hetzelfde zijn ge weest. Als de stemmenverdeling in de praktijk zo evenredigzouzijn verlopen waser wel een beter re sultaat bereikt. De nu niet gekozen kandidaten zouden in dat geval de niet gekozen kandidaten zijn met het hoogste aantal stemmen. Dat betekent dat zij alsnog voor een plaats in het waterschapsbe stuur in aanmerking zouden komen als er een nu gekozen bestuurslid uit zou vallen in de komende bestuursperiode. Bij de huidige vorm van het kiezen van de water schapsbesturen is zo'n stemmenverdeling prak tisch niet te realiseren. De komende vier jaar zullen Tea Both. Pirn Baldé, Kees van 't Zelfde en Bram Schrier zich in het Waterschap weer inzetten voor de natuurbe- Iangen. Alle vier stellen het op prijs om kritisch in hun werk gevolgd te worden. We willen proberen met enige regelmaat iets te laten weten van onze bestuurlijke activiteiten. Verder stellen we het op prijs om ge wezen te worden op situaliesof ontwikkelingen die onze aandacht verdienen als waterschapsbestuur- Fietspad met knolwilgen langs de VIiegers. Foto: Bram Scliricr. 52

Sterna | 1999 | | pagina 52