Schouwen-Duiveland Aktiviteiten Natuur en Vogelwacht najaar 1999 Hartje zomer.schftterend weer, Schouwen-Duiveland op z'n mooist? Voor velen wel, blijkens de rijen auto's op de wegen en hordes mensen op campings en stranden. Toch zijn er heel wat anderen die, min of meer handenwringend, uitzien naar het moment dat de zon in kracht en zijn schare in de regio vertoevende aanbidders in aantal afneemt. Zij leven op als wind en regen het zomerzweet en ander vervuilends hebben weggewist en het eiland zichzelf hervindt in de rust,geuren en kleuren van de herfst. Speciaal om deze streekgenoten tegemoet te komen organiseert de Natuur- en Vogelwacht een drietal typische najaarsakliviteiten;excursies op lokaties waar zij hun favoriete jaargetijde kun nen voelen, ruiken en horen en weer heiemaaibij kunnen komen. Zoals gebruikelijk is het aan bod geheel gratis. Ook twijfelaars zijn welkom. 25 sept. Vogeltrek kijken en luisteren op de duin overgang bij de rotonde te Westenschouwen. Gids: LeoTromper (Vogelwerkgroep). Om 7.30 uur verzamelen bij de inrit van de parkeerplaats aan de rotonde. Om inzicht te krijgen in de vogelstand en -be wegingen op en langs Schouwen-Duiveland, worden door leden van onze Vogelwerkgroep op verschillende momenten van het jaar en op vaste lokaties tellingen verricht. Zo ook tijdens de najaarstrek op de Kop van Schouwen. Zo'n telling is vaak een kombinatie van zien en horen. Voor een leek lukt dat hel best in gezel schap van een echte vogelaar als LeoTromper. Hij kan je vrijwel zeker attenderen op veel - soms onzichtbare - 'gewone'soorten, maar met wat vogelaarsgeluk misschien ook op iets bij zonders: je weet het met dat vogelen maar nooit! 9okt. Paddestoelenexcursie op hel landgoed G ADRA bij Haamstede.Gids: Loek de Bruijn uit Goes. De speurtocht begint om 9.30 uur bij hel parkeerterrein hoek Vroonweg-Biester- veldwegje. Loek de Bruijn is docent en natuurgids van de IVN-afdelingDe Bevelanden;een natuurlief hebber op en top. Hij vindt paddestoelen die je als leek zelf nooit zou ontdekken en kan er hel der, zeer plezierig en eindeloos over vertellen. Het excursiegebied, met restanten van een vroegere elzenmeet, bosaanplant en eeuwen oude duinbeek, leent zich uitstekend voor een lekkere wandeling. Voor hen die nog nooit een paddestoelenexcursie meemaakten is dit dan ook dè gelegenheid. Een boekje met potlood kan handig zijn en denk er aan: het kan nat en fris zijn hoor. op 9 oktober. 6 nov. Herfstwandcling in het Schclphoekgebied na bij Serooskerke. Gids: Bram Coomans (Na tuur- en Vogelwacht). Verzamelen om 9.30 uur op de parkeerplaats tegenover restaurant De Schelphoek. Voor de meeste mensen is de herfst het jaarge tij van kalende bomen, afstervende planten, vertrekkende vogels; van guur weer ook en lek ker binnenzitten.Toch.als je dat laatste op deze zaterdagochtend nou 's niet doet, mogelijke wind en nattigheid trotseert en mee gaat voor een rondje door het krekengebied, dan zul je ontdekken dat de herfst meer is dan het af scheid van de zomer. Bomen, planten en vogels bereiden zich voor op de winter en wat mooier is, op de volgende lente. Zo'n herfstwandeling is eigenlijk gewoon een lèntewandeling, pro beer het maar! Denk aan warme kleding, laarzen, verrekijker en een gulle lach voor de gids. Voor meer informatie over deze aktiviteiten: Bram Coomans 0113-581362 (privé) of 0113-211675 (werk) Statutenwijziging Op sommige punten zijn de bij de oprichting van de Volgelwacht vastgestelde statuten, verouderd. Het be stuur stelt daaromeen aantal wijzigingenvoor,zoals die in het kort op de bijlagen van de Sterna worden vermeld. Volgens de oude statuten kunnen deze alleen door de meerderheid van de leden gewijzigd worden. Wanneer de meerderheid van de leden niet aanwezig is moet op 'n an dere datum een nieuwe vergadering worden uilgeschre ven waarna kan worden beslist ook als er maar weinig leden aanwezig zijn. Naarverwachtingzullen slechts wei nig leden zich op de geplande data laten zien, zodat dit meer als 'n formaliteit beschouwd kan worden. De verga deringen zijn vastgesteld op 24 sept. en 29 okt.,beiden om 20.00 u. Geref. Kerk. Plalboslaan. Haamslede. De precie- se tekst van de oude en nieuwe statuten ligt ter inzage bij de secretaris. 55

Sterna | 1999 | | pagina 55